رییس خبرگزاری روسی: ایران و روسیه نظام جهانی مورد ادعای آمریکا را نمی پذیرند

به گزارش ایرنا، رییس حبرگزاری روسیا سگودنیا در نشست بین المللی «عصر جدید خبرنگاری و پایان نظام رسانه ای غالب» در مسکو افزود: کشورهای مستقل همچون ایران، روسیه و چین خواهان نظام چند قطبی در جهان هستند و از آن پشتیبانی می کنند.
وی افزود: هر کشوری حق دارد و می تواند براساس منافع خود برای پیشرفت اقدام و الگوی مناسب توسعه را انتخاب کند.
کیسیلف همچنین با بیان اینکه در عصر کنونی انحصار و سلطه نظام رسانه ای غربی بر جهان از بین رفته است، اظهار کرد: جهانیان نظام رسانه ای غربی غالب را نمی پذیرند و در این شرایط رسانه های مستقل غیر غربی فرصت مناسبی را برای توسعه فعالیت های خبری پیش رو دارند که باید از آن بهره گیری شود.
رییس خبرگزاری روسیا سگودنیا در ادامه با انتقاد از سیاست غرب برای تحریم خبرنگاران و رسانه های مستقل و غیر همسو با نظام رسانه ای غرب، گفت: نام من در فهرست تحریمی اتحادیه اروپا، کانادا، استرالیا، اوکراین و مولداوی قرار دارد که با این اقدام های زشت تحریمی، اصول آزادی بیان را نقض می کنند.
وی همچنین با اشاره به مداخله های نظامی واشنگتن و غرب در مناطق مختلف جهان و حمله به کشورها گفت: لیبی که با پیشگامی آمریکا هدف حمله قرار گرفت، اکنون به عنوان کشور یکپارچه از روی نقشه جهان محو شده است و عراق نیز از مداخله نظامی غرب و واشنگتن آسیب های سختی خورده و به شدت تضعیف شده است.
کیسیلف با بیان اینکه پس از 11 سپتامبر 2001 واشنگتن به بهانه رهبری جهان و برقراری نظم جدید، به علت مداخله در کشورهای مختلف، وضعیت ناگواری ایجاد کرده است، افزود: رییس جمهوری آمریکا بر کاربرد یکجانبه زور علیه کشورهای دیگر تاکید می کند و در همین چارچوب رسانه های غربی و آمریکایی نیز این دیدگاه را به صورت گسترده بازتاب می دهند و بر می تابند.
هیات های 30 کشور از جمله گروه رسانه ای ایرنا در نشست دو روزه «عصر جدید خبرنگاری و پایان نظام رسانه ای غالب» که در بخش هایی از آن مقام های روسیه از جمله وزیر فرهنگ و سخنگوی وزارت خارجه این کشور حضور دارند، موضوع های مختلف از جمله فرصت فضای مجازی برای گسترش ارتباط آنی و بی واسطه دو سویه بین رسانه و مخاطب و همگرایی رسانه های غیر وابسته به اردوگاه غرب را بررسی می کنند.
در این همایش که به مناسبت هفتادو پنجمین سال تاسیس روسیا سگودنیا و میزبانی این خبرگزاری برگزار می شود،
هیات های کشورهای مختلف از جمله آمریکا، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، یونان، آفریقای جنوبی، لبنان، سوریه، ارمنستان، هند و عربستان، صربستان، امارات متحده عربی و همچنین یونسکو شرکت دارند.
اروپام 391 ** 1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس خبرگزاری روسی: ایران و روسیه نظام جهانی مورد ادعای آمریکا را نمی پذیرند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات