گزارش تلفیق عملکرد مالی شهرداری کارنامه نیست «زارنامه» است

حافظی رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: گزارش تلفیق، کارنامه نهایی و عملکرد مالی شهردار درسال ۹۰ است اما این کارنامه نیست زارنامه است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رحمت الله حافظی در دویست و شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران  در تذکری خارج از دستور اظهار داشت: ما مالک تهران نیستیم و مهمان آن هستیم؛ باید کاری کنیم که آیندگان قضاوت شایسته‌ای از ما داشته باشند بنابراین با عملکردمان باغات و فضای سبز شهر تهران را به تاراج ندهیم.

وی در ادامه سخنان خود به گزارش تلفیق سال 90 شهرداری تهران  که روز یکشنبه در شورای شهر بررسی شد، اشاره کرد و افزود: فرآیند این گزارش اینگونه بوده که قرارداد با حسابرس به تاریخ 20 اردیبهشت سال 91 منعقد شده و بعد از سه سال و 5 ماه گزارش در تاریخ 14 مهر 94 به رئیس شورا تحویل داده می‌شود.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: دو روز بعد از این تاریخ یعنی در 16 مهر توسط شورا دستور ارسال این گزارش برای شهردار تهران صادر می‌شود اما 50 روز بعد این گزارش ارسال شده است.

وی با بیان اینکه این گزارش عصر چهارشنبه 12 خرداد در حالی بر روی سامانه اعضای شورا قرار گرفت که بعد از‌ آن به مدت سه روز شورا تعطیل بوده است گفت: این گزارش بدون ارائه فرصت برای بررسی توسط کارشناسانی که مریض خوانده شده‌اند، روز یک شنبه 16 خرداد در دستور شورا قرار گرفت.

حافظی با بیان اینکه این شیوه اداره شورا از چه نوع آزادی عمل و دموکراسی است؟ گفت: در قانون تشکیلات وظایف و اختیارات شورای شهرها در بند 30 ماده 71 آمده است «نظارت بر حسن اجرای اداره امور مالی شهرداری و همه سازمان‌ها، موسسات، شرکت‌های تابعه و وابسته شهرداری و همچنین نظارت بر هزینه و درآمد آنها با انتخاب حسابرس رسمی و اعلام موارد نقد و تخلف به شهردار و پیگیری‌های لازم وظیفه شورا است.

وی با بیان اینکه براساس گزارش حسابرس سرمایه‌های شهر به تاراج رفته و نابود شده است و مستنداتی نیز ارائه نمی‌کنند گفت: میلیاردها تومان اعتبار برای انجام حسابرسی هزینه می‌شود از این رو باید این گزارشات با دقت لازم بررسی شود.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران ادامه داد: گزارش تلفیق سال 90 در ابتدا 400 صفحه بوده که به 160 و سپس به 69 صفحه کاهش یافته در حقیقت آنچه باید شهرداری مورد بررسی و دفاع قرار می‌گرفت انجام شده است.

با بیان اینکه اعلام می‌شود گزارش تلفیق نیاز به مصوبه شورا ندارد در حالی که قانون این موضوع را تأیید کرده است است، اظهار داشت: اگر نیاز به تأیید شورا ندارد چرا در دستور کار قرار گرفته است براساس قانون ما موظف به بررسی گزارش تلفیق هستیم.

حافظی با بیان اینکه گزارش تفریق بودجه هر سازمان و شرکت به صورت جزیره‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس در گزارش تلفیق به حل مراودات مالی بین سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری بررسی نهایی می‌شود، گفت: میلیاردها تومان در این گزارش بدون توجیه است گزارش تلفیق کارنامه نهایی و عملکرد مالی شهردار در سال 90 است. اما این کارنامه نیست زارنامه است و باید بند بند این گزارش مورد بررسی قرار گیرد و به شهردار تکلیف شود که برای تک تک موارد براساس مستندات پاسخ دهد و سپس پاسخ شهرداری در صحن شورا مورد بررسی قرار گیرد. اگر به جز این عمل کنیم اغماض و کوتاهی کرده‌ایم و این ظلم به حقوق شهروندان است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش تلفیق عملکرد مالی شهرداری کارنامه نیست «زارنامه» است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات