«ولایت در قرآن» روانه کتاب‌فروشی‌ها شد

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «ولایت در قرآن» که از مجموعه کتب اندیشه ولایت گزیده بخش چهارم و خلاصه برگزیده کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» که به تبیین مباحث رهبر معظم انقلاب پیرامون تذکرات و مباحث ولایت در قرآن بر اساس روشی نو پرداخته منتشر شد.

این کتاب به همت سازمان بسیج حقوق دانان و با همکاری دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع) مدون شده و با هدف کاهش حجم و افزایش جذابیت ظاهری محتوای جلسات سخنرانی رهبر انقلاب در ۱۴۲ صفحه و شش بخش شامل: معنای ولایت، تبیین قرآنی ابعاد سه گانه ولایت، خصوصیات جامعه و انسان ولایتمدار، ولی جامعه اسلامی، طاغوت و معنای آن، سوالات؛ به چاپ رسیده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

ولایت دارای سه بعد است: اول اتحاد و پیوستگی داخلی؛ همه ی آحاد و جناح های ملت موظفند تمام نیرو ها را در یک راه و یک هدف بسیج کرده و از تشتت و تفرقه که موجب هرز رفتن نیروهاست بپرهیزند. دوم عدم پیوستگی با غیر مسلمانان؛ جهت جلوگیری از افتادن در خطر فرودست شدن و محروم ماندن از استقلال است و به معنای انزوای سیاسی جامعه اسلامی نمی باشد. سوم ارتباط و پیوستگی با امام است که حفظ و رعایت دو بعد قبلی در وهله اول مستلزم وجود یک قدرت متمرکز و مسلط و واحد تبلور یافته ی عناصر سازنده ی اسلام و در وهله دوم نیازمند اتصال جامعه اسلامی با آن مرکز و محور میباشد. در جامعه اسلامی به چنین شخصی امام گفته می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««ولایت در قرآن» روانه کتاب‌فروشی‌ها شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات