سرمایه گذاران توسعه مسیر ترانزیتی گرگان - اینچه برون را شتاب می دهند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ابراهیم مبارک قدم در دیدار و نشست با فرماندار آق قلا و جمعی از مسوولان این شهرستان افزود: هم اکنون پروژه چهار خطه کردن محور گرگان - آق قلا- اینچه برون، مرحله اخذ مجوزهای مربوطه را طی می کند.
وی این پروژه ملی را از برنامه های توسعه حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در سال اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت: مکاتبات اداری اخذ مجوز کمیسیون 215 محور نیز برای مقامات عالی استان و کشور از جمله استاندار، وزیر راه و شهرسازی، معاون رییس جمهوری ارسال شده و در حال پیگیری است.
وی طول محور گرگان- آق قلا- اینچه برون را 75 کیلومتر اعلام کرد و افزود: 15 کیلومتر آن از سمت گرگان به آق قلا در سنوات گذشته چهار بانده شده و 60 کیلومتر از آق قلا تا مرز اینچه برون باقی مانده که نیازمند تصویب و قرار گرفتن در پیوست بودجه است.
براساس اعلام روز سه شنبه راه و شهرسازی گلستان، مبارک قدم با اظهار امیدواری از اینکه این طرح ملی در پیوست بودجه سال 96 قرار گیرد و ادامه عملیات اجرایی آن آغاز شود، ادامه داد: منابع مالی موجود و بدهی دولت، امکان تعریف پروژه جدید را نمی دهد و این درحالی است که با توجه به برنامه های توسعه شمال استان از قبیل احداث بندر خشک و راه اندازی منطقه آزاد اینچه برون، محور کنونی نیز پاسخگوی نیاز منطقه نیست.

* اتصال جاده ها به پایانه ها و مبادی مرزی، سیاست وزارت راه و شهرسازی
مبارک قدم همچنین گفت: سیاست عمومی وزارت راه و شهرسازی در برنامه ششم توسعه این است که بتواند جاده های کشور را به پایانه ها و مبادی مرزی کشور متصل کند.
به گفته وی، این سیاست با هدف افزایش کمی و کیفی تبادلات ترانزیتی در بخش کالا و مسافر و شتاب در زمان و کاهش هزینه ها پیگیری می شود.

* حجم رفت و آمد در جاده های گلستان دو برابر میانگین کشوری
مدیر کل راه و شهرسازی، میانگین حجم رفت و آمد در جاده های استان را حدود دو برابر جاده های کشور بیان کرد و گفت: افزایش تراکم نسبی جمعیت استان در مناطق کوهپایه و دشت از جمله آق قلا، میزان تردد ها را در این استان به نسبت میانگین کشور بالاتر کرده است.
وی، اولویت های ایمن سازی راه ها را نیز نصب نیوجرسی، گاردریل و حفاظ های ایمنی، نصب، تعمیر و تعویض تابلو و علائم افقی و عمودی، خط کشی، توسعه روشنایی ها و همچنین شانه سازی محورها بیان کرد.

* زمین و راه دو بازوی توسعه هر منطقه
مدیر کل راه و شهرسازی گلستان در ادامه، راه و زمین را دو بازوی توسعه در هر منطقه دانست و گفت: اجرای هر برنامه ریزی در زمین تحقق پیدا می کند و راه نیز زیرساخت توسعه را بوجود می آورد.
مبارک قدم با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی عهده دار تامین بخشی از اراضی مورد نیاز دستگاه های دولتی و خدمات رسان در امر توسعه و عمران است، ادامه داد: به دلیل محدودیت و مغایرت های قانونی، واگذاری اراضی باید به درستی صورت گیرد تا ضمن بهره مندی دستگاه های خدمات رسان از این مزیت، برنامه های توسعه و منافع نسل آینده نیز در جهت توسعه پایدار تامین شود.
مدیر کل راه و شهرسازی گلستان با بیان اینکه هدف اصلی اداره کل در واگذاری اراضی، عمران و شهرسازی است، اضافه کرد: در شرایط کنونی، زمین مورد نیاز برای فضاهای آموزش عالی مطابق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و براساس تعریف سرانه، نوع فعالیت و همچنین متناسب با عرصه و اعیان و پیشرفت فیزیکی فضای مورد نظر اختصاص می یابد.
شتاب در به پایان رسیدن پروژه میدان ورودی شهر آق قلا، مساعدت برای تامین زمین مورد نیاز دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور، راهکارهای تامین زمین ساخت هنرستان کشاورزی غرب گلستان و تامین زمین جهت احداث و استقرار ستاد نیروی انتظامی شهرستان آق قلا در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
آق قلا در شمال غرب گلستان ودر فاصله 15کیلومتری گرگان واقع است.
اینچه برون در شرق گلستان واقع بوده و مرز زمینی و ریلی استان با کشور ترکمنستان است.
1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمایه گذاران توسعه مسیر ترانزیتی گرگان - اینچه برون را شتاب می دهند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات