زندانیان تهرانی، قرآن را به زبان انگلیسی حفظ می کنند

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر مجتمع ندامتگاه بزرگ تهران به بیان فعالیت های قرآنی در این مجتمع پرداخت و گفت: برنامه های قرآنی اولویت اصلی فعالیت های فرهنگی و تربیتی در زندانهای مجتمع است و عمده ترین فعالیت قرآنی در این حوزه شامل آموزش روخوانی، روانخوانی، حفظ سوره های منتخب، جمع خوانی، مجالس انس با قرآن و مسابقات قرآنی است. برنامه حفظ قرآن کریم در کلیه اندرزگاه های مجتمع در حال انجام است ولی این کار در دارالقرآن ام ابیها به صورت خاص دنبال می شود به طوری که این اندرزگاه ۱۵۰حافظ قرآنی از یک تا ۱۵ جزء را در خود جای داده است.

وی افزود: آنچه در این بین بیش از همه مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان از مجتمع قرار گرفته است، حفظ سوره های قرآن به زبان انگلیسی توسط گروهی از زندانیان است که زیر نظر یکی از مددجویان مبادرت به انجام این کار کرده اند.

مدیر مجتمع ندامتگاه بزرگ تهران در معرفی مددجوی معلم و به تعبیری استاد مددجویان گروه هدف افزود: ع ف از مددجویانی است که  ۱۷ سال در امارات زندگی کرده و تسلط کامل به زبان انگلیسی دارد و قبل از انتقال به زندان تهران بزرگ در زندان اوین مشغول تدریس مکالمه زبان انگلیسی به مددجویان بوده است.

فتحی در حاشیه این دستاورد فرهنگی افزود: به توصیه رییس اندرزگاه و مسئولین فرهنگی در راه به کارگیری زبان انگلیسی در جهت آموزش قرآن کریم، کارآموزش حفظ سوره های جزء سی قرآن کریم را به زبان انگلیسی از حدود یک سال و نیم پیش در اندرزگاه شماره نه که اکنون به دارالقرآن ام ابیها تغییر نام داده است شروع نموده ودر این مدت توسط یک گروه ۲۰ نفری و به صورت تیمی موفق به حفظ ۲۲ سوره جزء ۳۰ قرآن کریم شده اند.

وی در راستای نقش آموزه های قرآن در روند اصلاح و تربیت افزود: سرمایه گذاری در زمینه قرآنی می تواند نقش بسیار مهمی در اصلاح و تربیت مددجویان داشته باشد و این مهم در اندرزگاه های قرآنی از طریق تغییر رفتار مددجویان تحقق یافته است و گاها در برخی محاکم دادرسی مددجویان با بیان تالم از کارهای گذشته در نتیجه حفظ قرآن و تلاوت قرآن در محضر قضات از تخفیف مجازات در احکام صادره برخوردار شده به طوری که در دادنامه آنان به حفظ و قرائت قرآن اشاره شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زندانیان تهرانی، قرآن را به زبان انگلیسی حفظ می کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات