۷۴ تا ۱۲۴ ساله‌ها بیشترین فوتی‌های سال ۹۴ اصفهان/اعلام قیمت قبر

محمد پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بیشترین دلیل مرگ و میر در اصفهان بیماری‌های قلبی ،عروقی و سکته بوده است، اظهار داشت: در سال گذشته در باغ رضوان اصفهان چهار هزار و ۹۰۰ نفر دفن شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد فوتی‌های سال گذشته مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان در بین سنین ۷۴ تا ۱۲۴ ساله بودند، ابراز داشت: این بازه سنی دو هزار و ۴۰۰ نفر از فوتی‌های شهر اصفهان را شامل می‌شوند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان در خصوص آمار فوتی‌های دیگر گروه سنی نیز بیان داشت: از این رو سن کمتر از یکسال ۳۴ نفر، یک تا پنج سال ۲۶ نفر، شش تا چهارده سال ۲۴ نفر،۱۵ تا ۲۹ سال ۱۹۰ نفر، ۳۰ تا ۴۴ سال ۲۸۰ نفر، ۴۵ تا ۵۹ سال ۶۰۰ نفر و در سنین ۶۰ تا ۷۴ سال یک هزار و ۲۵۰ نفر فوتی در سال گذشته داشته‌ایم.

وی در خصوص تفکیک جنسیتی فوتی‌های سال گذشته شهر اصفهان که در باغ رضوان دفن شده‌اند نیز بیان داشت: در سال ۹۴ دو هزار زن و دو هزار و ۸۰۰ مرد فوت کرده‌اند.

پرورش در ادامه با بیان اینکه از سال ۶۳ تاکنون ۱۲۳ هزار نفر در باغ رضوان دفن شده‌اند، گفت: همچنین تاکنون ۵۶ هزار قبر در این آرامستان پیش فروش شده است.

دفن ۳۸۰ مجهول‌الهویه درباغ رضوان

وی همچنین اضافه کرد: از ابتدای راه‌اندازی باغ رضوان تاکنون ۳۸۰ مجهول‌الهویه، سه هزار و ۶۰۰ نفر مرده‌زایی، یک هزار و ۲۰۰ عضو قطع شده در باغ رضوان دفن شده‌اند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان در خصوص آرامستان‌های محلی اصفهان نیز بیان داشت: در حال حاضر ۱۸ آرامستان در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان فعال هستند، ادامه داد: این آرامستان‌ها به صورت هیات امنایی اداره می‌شوند.

وی افزود: همچنین در شهر اصفهان هشت آرامستان در کنار بقاع متبرکه وجود دارد که توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ساماندهی می‌شوند.

پرورش در خصوص قیمت فروش قبر در باغ رضوان نیز بیان داشت: در حال حاضر حداقل قیمت دفن ۲۰۰ و حداکثر قیمت آن سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است ضمن اینکه کف قیمت پیش فروش قبر ۳۰۰ هزار تومان و حداکثر قیمت فروش قبر در سال جاری نیز پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مصوب شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۷۴ تا ۱۲۴ ساله‌ها بیشترین فوتی‌های سال ۹۴ اصفهان/اعلام قیمت قبر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات