افتتاح پروژه «شهیدکیانپور» کرج در انتظار مقامات کشوری

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی شورای شهر کرج که صبح سه شنبه برگزار شد لایحه بخشودگی ۱.۵ درصد عوارض کمیسیون ماده ۱۰۰ و چند لایحه دیگر توسط اعضا مورد بررسی قرار گرفت.

غفور قاسمپور، سخنگوی شورای شهر کرج در ابتدای جلسه در خصوص عدم بهره برداری پروژه عمرانی «شهید کیانپور» به شهرداری تذکر داد و گفت: گویا قرار است یکی از مقامات کشوری این پروژه را افتتاح کند.

وی در ادامه با اشاره به اعتراض مردم و رسانه های استان، گفت: شهرداری کرج می‌تواند این پروزه را به صورت آزمایشی افتتاح کند تا یکی از گره های ترافیکی شهر باز شود.

محمود دادگو، رئیس شورای شهر کرج با تایید اظهار نظر سخنگوی شورا پیرامون بهره برداری هر چه سریع تر پروژه عمرانی شهید کیانپور، گفت: این پروژه تکمیل شده است.

عدم استقبال از تسهیلات بانک شهر در کرج 

مصطفی سعیدی سیرایی در ادامه این جلسه در خصوص بخشودگی جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ یک جانباز که در صحن علنی مطرح شده بود، افزود: پرداخت عوارض ۱.۵ درصد برای مردم عادی خیلی سنگین است، شاید برای ساخت و سازهای بزرگ مشکلی نباشد اما برای مردم عادی مبلغ بالایی است.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه اخذ تسهیلات از بانک شهر نیز مورد استقبال قرار نگرفته است، تصریح کرد: با اصل پرداخت ۱.۵ درصد عوارض مخالفم و پیشنهاد می کنم پرداخت ۱.۵ درصد عوارض برای مقطعی حذف شود تا نتیجه مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس شورای شهر کرج در این خصوص پیشنهاد داد فرصتی ۳ ماهه برای این مهم در نظر گرفته شود تا مردم بدهی های خود را پرداخت کنند و در صورت پرداخت نقدی و تسویه، تخفیف لازم برای آنان در نظر گرفته شود.

اعتراض فرمانداری کرج به یکی از لوایح شورا

روح الله کیان که با بخشودگی جرائم ۱.۵ درصدی عوارض کمیسیون ماده ۱۰۰ یکی از جانبازان شهر که در صحن علنی شورا مطرح شده است، مخالف بود، گفت: در صورتی که این امتیاز به این جانباز تعلق گیرد، برای سایر جانبازان و ایثارگران توقع ایجاد می شود و در صورت بخشودگی همه این افراد، افت مالی شدیدی برای شهرداری ایجاد می شود.

لایحه بخشودگی جرائم ۱.۵ درصدی عوارض کمیسیون ماده ۱۰۰ یکی از جانبازان پس از بررسی توسط اعضای پارلمان شهری مورد تصویب شورای شهر قرار نگرفت.

در ادامه جلسه علنی شورای شهر کرج، اعتراض فرمانداری کرج نسبت به لایحه اختصاص ۴۰۰ میلیون تومان برای تجهیز و تکمیل ساختمان خانه ملت مطرح شد که با توضیحات شهردار کرج مبنی بر اینکه این کار کاملا قانونی و با مصوبه شورا صورت گرفته چرا که اموال و امکانات آن متعلق به شهرداری است، همراه بود.

مشاجره در صحن علنی شورای شهر

موضوع تعیین تکلیف هیئت امنای بیمارستان کوثر که اعضای شورا یا نمایندگان آنها در آن حضور داشته باشند نیز از موضوعاتی بود که مقرر شد در جلسه آینده در مورد آن تصمیم گیری شود همچنین لایحه جابجایی ساختمان شهرداری منطقه ۵ با ساختمان صنعت، معدن و تجارت استان از دستور جلسه امروز خارج شد تا اسناد و مدارک لازم در این زمینه توسط شهرداری ارائه شود.

لایحه شهرداری برای تهاتر زائرسرای ۳۶ واحدی در مشهد برای شهرداری در ازای بدهی که ارتش به شهرداری دارد با توضیحاتی که شهردار ارائه داد، مورد تصویب شورای شهر کرج قرار گرفت.

اما این جلسه شورای شهر کرج با حاشیه ای از جنس مشاجره همراه بود، کشمکشی جدی میان یکی از خبرنگاران و قائم مقام شهردار کرج صورت گرفت که موجب عصبانیت شهردار و قائم مقام وی شد.

بررسی لایحه بیمه خبرنگاران کرجی

برای پرداخت حق بیمه خبرنگاران استان که بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت دارند لایحه ای به شورا ارائه شده است که موفق به اخذ امضای چند تن از اعضای شورا شده است اما از سوی شهرداری اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده و تعیین و تکلیف این لایحه در هاله ای از ابهام قرار دارد.

یکی از خبرنگاران استان که به جد پیگیر به نتیجه رساندن این لایحه در صحن علنی شورای شهر است در این جلسه با مخالفت مسئولان شهرداری مواجه و سبب اعتراض شهردار و قائم مقام وی در مورد امضاهایی شد که برای خبرنگاران توقع ایجاد کرده است چرا که طبق لایحه ارائه شده به شورا یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون باید از سوی شهرداری پرداخت شود.

اعضای شورای شهر که این لایحه را امضا کرده اند به دفاع از اقدام خود پرداختند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افتتاح پروژه «شهیدکیانپور» کرج در انتظار مقامات کشوری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات