سرانه کمک داوطلبانه اولیاء در مدارس دولتی بیرجند افزایش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار بیرجند در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند اظهار کرد: برای برخی مناطق روستایی و کم برخوردار، افزایش سرانه کمک اولیاء در اختیار مدیران قرار گیرد.

علی ناصری با بیان اینکه فرهنگ مردم خراسان جنوبی به گونه ای است که به علم اهمیت می دهند، گفت: پرداخت داوطلبانه این سرانه، کمک بزرگی به اجرای برنامه های علمی دانش آموزان است.

وی با اشاره به فرا رسیدن تابستان و پایان سال تحصیلی۹۵-۹۴، اظهار کرد: پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان باید نکات قابل توجهی برای همه نهاد ها باشد.

ناصری ادامه داد: برنامه های اجرایی در پایگاه های اوقات فراغت باید خروجی مطلوبی داشته و از کیفیت آموزشی خوبی نیز برخوردار باشد.

فرماندار بیرجند با تاکید بر اینکه باید خستگی های سال تحصیلی دانش آموزان با برگزاری برنامه های اوقات فراغت رفع شود، اظهار کرد: تمامی ادارات برنامه های خود را در راستای پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان با یکدیگر هماهنگ کنند.

آمادگی ۲۷ پایگاه اوقات فراغت در بیرجند

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بیرجند در این جلسه با بیان اینکه ۲۷ پایگاه و مدرسه آمادگی خود را برای برگزاری کلاس های اوقات فراغت اعلام کرده اند، افزود: آمادگی کامل را برای پوشش صد درصدی دانش آموزان در این پایگاه ها داریم.

مهدی بستانی ادامه داد: این پایگاه ها برنامه های خود را در رشته های ورزشی، آموزشی، هنری و علمی متمرکز کرده اند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری کلاس های اوقات فراغت، اظهار کرد: کشف استعدادهای دانش آموزان و تلاش برای شکوفایی این استعداد ها از مهم ترین اهداف پر کردن اوقات فراغت آن ها است.

بستانی با اشاره به تحول سند بنیادین آموزش و پرورش، بیان کرد: تشکیل کلاس های اوقات فراغت در راستای عملی کردن اهداف و سیاست های این سند است.

کمبود اعتبار گریبانگیر پایگاه های اوقات فراغت

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بیرجند با بیان اینکه کمبود اعتبار یکی از مشکلات پیش روی این پایگاه ها است، افزود: برخی از دانش آموزان علاقه مند به شرکت در این برنامه بوده اما توان مالی خوبی ندارند.

وی با تاکید بر اینکه نیازمند حمایت مالی از سوی مسئولان هستیم، بیان کرد: کارهای فرهنگی آموزش و پرورش توجه بیشتری از سوی دستگاه ها در تامین اعتبار را می طلبد.

بستانی با بیان اینکه ثبت نام در کلاس های اوقات فراغت شروع شده است، گفت: همچنین شروع کلاس ها از دوازدهم تیرماه آغاز و تا پایان شهریورماه سالجاری نیز ادامه دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرانه کمک داوطلبانه اولیاء در مدارس دولتی بیرجند افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات