۴۰۰کیلومتر از شبکه آب‌رسانی استان‌مرکزی دچار فرسودگی است

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا خلیلی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در اراک اظهار داشت: منابع آب استان مرکزی از ۲۱۰ حلقه چاه، چهار دهنه چشمه، شش رشته قنات و ۳۵درصد از رودخانه های استان تامین می شود و این منابع تامین آب سالانه ۱۱۳میلیون مترمکعب آب دهی دارند.

وی با بیان اینکه در اراک نیز ۶۱ حلقه چاه برای آب آشامیدنی فعال است، افزود: ۲۵حلقه از چاه های از رده خارج شده در اراک که آب آنها غیرقابل شرب است نیز برای استفاده و آبیاری فضای سبز در اختیار شهرداری اراک قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی بیان داشت: تا پایان سال ۹۴، شهر اراک به جز چهار منطقه زیر پوشش آب سد کمال صالح قرار داشت و از ابتدای امسال دو منطقه دیگر از آب سد کمال صالح بهره مند شدند و پیش بینی می شود که تا پایان نیمه امسال دو منطقه باقی مانده نیز زیر پوشش آب سد کمال صالح قرار گیرند.

خلیلی با اشاره به تاثیر فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف آب افزود: رشد مصرف سالانه آب در استان مرکزی تا سال ۹۳ بین پنج تا هفت درصد بوده است که به دلیل انجام کارهای فرهنگی و نرم افزاری و سخت افزاری در سال ۹۴ این رشد به ۱.۹ درصد کاهش یافته و پیش بینی می شود در سال جاری این رقم باز هم کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: هم اکنون ۶۵۰ هزار مشترک آب و فاضلاب در استان وجود دارد که از این رقم ۴۳۰هزار مورد مشترکین آب و ۲۲۰هزار مورد را مشترکین فاضلاب  تشکیل می دهند.

وی افزود: در زمینه کمبود آب نگرانی در استان وجود ندارد اما این به آن معنی تلقی نشود که در سال ۹۵ مدیریتی برای مصرف آب اعمال نمی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ادامه داد: امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری شده که در این راستا باید مدیریت مصرف را با استفاده از رسانه و فرهنگ سازی اعمال کرده و مصرف را به زیر الگوی تعیین شده برسانیم به نحوی که ۲۲ درصد از مصرف کنندگان آب به زیر الگوی مصرف برسد و در استان مرکزی به این رقم نزدیک هستیم.

خلیلی در ادامه اظهار داشت: دو تصفیه خانه فاضلاب برای بازخروجی و گردش آب در صنعت و کشاورزی در تفرش و آشتیان در دست احداث است که امیدواریم بتوانم هر دو را در سال جاری به بهره برداری برسانیم.

وی اظهار داشت: تصفیه خانه دوم خمین با پیشرفت فیزیکی ۳۰درصد و تصفیه خانه های شازند و آستانه نیز در دست ساخت است و به زودی کار عملیاتی تصفیه خانه چهارم اراک نیز آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در پایان تصریح کرد: آب بهای سال۹۵ نسبت به سال ۹۴ افزایش ندارد در حالی که برای نوسازی و بهسازی تاسیسات آب رسانی، هزینه ها حدود ۲۰ تا ۲۵درصد افزایش داشته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۴۰۰کیلومتر از شبکه آب‌رسانی استان‌مرکزی دچار فرسودگی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات