41 نفر از مداحان استان البرز بیمه شدند/ وجود بیش از 30 شهید مداح در استان

سازمان بسیج مداحان مسئول بسیج مداحان البرز با بیان اینکه موضوع مهم بعد از ایجاد این مکان، بصیرت‌افزایی و آموزش مداحان است، گفت: ما مخالف سیاست بازی هستیم ولی توجه به مسائل سیاسی درست باید در مداحان وجود داشته باشد.

سرهنگ شوذب محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به اینکه باید به رفاه مداحان رسیدگی و پرداخته شود، اظهار داشت: اگر به مداحی بعد از 50 سال کار مداحی رسیدگی نشود، بسیج مداحان رسالت خود را به پایان نرسانده است.

مسئول بسیج مداحان استان البرز با بیان اینکه مداحی که سال‌ها در بستر بیماری بوده و نیاز به عمل جراحی داشته است با کمک مسئولان سپاه پاسداران و مساعدت بیمارستان بستری شده است، افزود: عمل جراحی با تامین هزینه توسط بسیج مداحان انجام شده است و مداح در حال حاضر به صورت سلامت در کنار خانواده خود است.

محمدی با اشاره به اینکه بودجه‌ای با عنوان آموزش هفتگی توسط مسئولان سپاه پاسداران در زمینه آموزش برای مداحان در نظر گرفته شده‌ است، گفت: بسیج مداحان با تعامل بنیاد دعبل خزایی که نهادی زیر نظر مقام معظم رهبری برای حمایت از پیشکسوتان مداح است، مداحانی که فاقد شغل و بیمه هستند را بیمه می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 41 نفر از مداحان که فاقد شغل و در آستانه بازنشستگی بودند، بیمه شده‌اند، افزود: چند نفر در حال حاضر بازنشسته شده و در حال دریافت حقوق بازنشستگی هستند.

مسئول بسیج مداحان استان البرز با اشاره به اینکه برخی از مداحان را از نظر قانونی نمی‌توانستیم بیمه کنیم، گفت: مداحانی بودند که بیش از 60 سال سن داشتند و اداره بیمه آن‌ها را قبول نمی‌کرد که بسیج مداحان با تعامل بنیاد دعبل خزایی مبلغ اندکی را ماهانه به حساب این افراد واریز می‌کند.

وی با بیان اینکه در مورد بانوان مداح با کمیته امداد امام خمینی(ره)‌ رایزنی‌هایی انجام شده است، افزود: از کمیته برای مداحان خانم و آقا که بضاعت مالی ندارند کمک گرفته شده و در کنار آن نیز از طریق خود سپاه و شورای شهر کمکی به مداحان بی‌بضاعت شده است.

محمدی با اشاره به اینکه تمام تمرکز بسیج مداحان روی ایجاد مکانی برای آن‌ها بوده است، گفت: بسیج مداحان با حمایت سپاه پاسداران و افراد خیر حسینیه‌ای با نام شهدای مداح که تاکنون با وجود بیش از 30 شهید مداح در استان البرز هیچ مکانی به نام آن‌ها نام‌گذرای نشده است، در خرداد ماه سال جاری افتتاح کرد.

وی با بیان اینکه موضوع مهم بعد از ایجاد این مکان، بصیرت افزایی و آموزش مداحان است، افزود: ما مخالف سیاست بازی هستیم ولی توجه به مسائل سیاسی درست باید در مداحان وجود داشته باشد.

محمدی با اشاره به مدیران هیئات گفت: وقتی مداح  و سخنران در هیئتی دعوت می‌شوند با سلیقه مدیر هیئت است که باید وی از آگاهی لازم در این زمینه برخوردار باشد.

مسئول بسیج مداحان استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 2300 هیئت در سطح استان البرز شناسایی شده است، افزود: نخستین آموزش مدیران هیئات در سال گذشته برپا شد و در سال جاری در صورت حمایت نماینده ولی‌فقیه استان البرز، سپاه و شورای شهر تحول فرهنگی خوب، اثرگذار و ماندگار صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «41 نفر از مداحان استان البرز بیمه شدند/ وجود بیش از 30 شهید مداح در استان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات