چیت‌چیان: ۹۰ درصد مایحتاج صنعت برق بومی است

وزیر نیرو گفت: ایران با ۷ کشور همسایه تبادل و صادرات برق دارد که حائز رتبه اول در منطقه است. به گزارش نامه نیوز، حمید چیت‌چیان در جلسه امروز (سه‌شنبه 18 خرداد)، با اشاره به عملکرد وراتخانه متبوعش، اظهار کرد: در میان بخشهای زیرساختی کشور مثل حمل و نقل، ارتباطات و... بخش آب و برق به عنوان زیرساخت، زیرساختها در دنیا شناخته شده است و علت آن این است که تمام فعالیتهای اقتصادی اعم از صنعت، کشاورزی، بخش خدمات مانند حمل و نقل، ارتباطات، درمان، فعالیتهای بانکی و... وابسته به صنعت آب و برق است و حقیقتا این بخش موضوعی است که در تمام کشورها مدنظر قرار دارد.

وی افزود: وزارت نیرو خود را ملزم می‌داند که این دو خدمت حیاتی را با استمرار و بدون وقفه در تمام طول سال و تمام ساعات شبانه‌ روز ارائه کند و امیدواریم بتوانیم در برابر مردم روسفید باشیم.

چیت‌چیان با اشاره به توانمندیهای صنعت آب و برق کشور گفت: در حال حاضر تولید برق کشور 74 هزار مگاوات است که ایران در این زمنیه در منطقه رتبه اول و در جهان نیز رتبه چهاردهم را دارد.

وزیر نیرو با بیان اینکه بیش از 99.99 درصد جمعیت شهرها و روستای کشور به شبکه سراسری برق دسترسی دارند، خاطرنشان کرد: ایران با هفت کشور همسایه تبادل و صادرات برق دارد و از این جهت حائز رتبه اول در منطقه است.

وی افزود: خوشبختانه امسال چهاردهمین سالی است که شبکه برق بدون خاموشی سراسری فعالیت خود را انجام می‌دهد و این شاخص ملی در دنیا محسوب می‌شود. چرا که در همین مدت در کشورهای صنعتی مانند آمریکا، هند و... چنین مشکلاتی وجود داشته و خدا را شکر نیروهای متخصص در کشور توانسته‌اند این صنعت را به خوبی اداره کنند.

چیت‌چیان تاکید کرد: بیش از 90 درصد از کل مایحتاج صنعت برق چه در نیروگاهها و چه در پستها و چه در شبکه‌های انتقال و توزیع تماماً در داخل کشور و به دست صنعتگران ایرانی تولید می‌شود و این یکی از نمادهای بارز اقتصاد مقاومتی در کشور است.

وزیر نیرو افزود: ایران از نظر تولید توربینهای گازی و نیروگاهی جزو شش کشور اول دنیا است که غیر از کشورهای آمریکا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، ژاپن و ایران هیچ کشور دیگر به این صنعت دستیابی پیدا نکرده و از نظر سهم بازار صنعت توربین سازی ایران مقام سوم را در دنیا دارد.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چیت‌چیان: ۹۰ درصد مایحتاج صنعت برق بومی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات