پشت پرده گردش امیری از پرسپولیس به استقلال

استقلالی ها مدعی شدند که با وحید امیری به توافق رسیدند اما همه چیز به این سادگی ها نیست.پیشنهاد آبی ها به بازیکن نفت شرایط ویژه ای دارد که در ادامه به آن می پردازیم. باربدبهداد - بخش ورزشی تبیان وحید امیری

بهرام افشارزاده که خودش را در محاصره هواداران خشمگین استقلال، مقابل ساختمان وزارت ورزش می دید، برای آرام کردن اوضاع ،یک خبر ویژه را مخابره کرد؛ با وحید امیری به توافق رسیدیم و او به زودی با ما قرارداد امضا می کند. همین خبر کوتاه کافی بود که همه رسانه ها خبر حضور قطعی امیری در استقلال را مخابره کنند. اما همه چیز به این سادگی ها نیست.
 همه چیز از اردوی تیم ملی آغاز شد. امیری در صحبت های خودمانی با بازیکنان مدعی شد که کارش با پرسپولیس تقریبا تمام شده است اما مشکل بزرگ رقم پیشنهادی قرمزهاست. علی اکبر طاهری برای اینکه مثل سال قبل سقف قرارداد را رعایت کند به امیری پیشنهاد 950 میلیون تومانی را داد.  اما امیری که تصور می کرد برای او پیشنهادی از قطر می رسد به سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت بعد از بازی ایران مقابل قرقیزستان، با شما مذاکره می کنم.
اما وقتی علیرضا منصوریان به صورت رسمی سرمربی استقلال شد با بازیکن سابق خود در نفت تماس گرفت و از وی خواست تا به استقلال بیاید. امیری که به شدت با منصوریان رو دربایستی دارد مشکلات مالی اش را مطرح کرد و گفت در این چند ساله نتوانسته پول خوبی از نفت بگیرد و تازه امسال می تواند نخستین قرارداد میلیاردی اش را ببندد. وقتی منصوریان به او گفت که پرسپولیس به تو چه رقمی را پیشنهاد کرده ، از رقم یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی استقلال پرده برداشت.
گویا در مذاکراتی که بین افشارزاده و منصوریان صورت گرفته بود، قرار شد استقلال دست کم برای سه بازیکن مطرح ارقامی نزدیک به یک و نیم میلیارد را هزینه کند. بختیار رحمانی و وریا غفوری با چنین ارقامی به استقلال آمدند.
وحید امیری که ناگهان متوجه شد استقلال حدود 500 میلیون بیشتر به او می دهد ناگهان تصمیمش را عوض کرد و به منصوریان اعلام کرد با این وضعیت ترجیح می دهد آبی پوش شود. پیرو همین حرف امیری بود که بهرام افشارزاده روز دوشنبه رو در روی هواداران قرار گرفت و اعلام کردد امیری به زودی آبی پوش خواهد شد.
از سوی دیگروقتی وزیر ورزش متوجه شد بر خلاف پرسپولیس که سقف را رعایت می کند و بیشتر از 950 میلیون با هیچ بازیکنی قرارداد نمی بندد، استقلال در حال شکستن ارقام است، به مدیرعامل استقلال پیام داد فعلا حق جذب هیچ بازیکنی را ندارد.
طاهری چند روز قبل در جلسه ای که با وزیر ورزش داشت عنوان کرد پرسپولیس طبق قانون و سقف قرارداد در حال جذب بازیکن است اما استقلال همانند فصل قبل در حال دور زدن قانون است. فصل قبل آبی ها 4 بازیکن را جذب کردند که رقم قراردادشان بسیار بالاتر از سقف بود. خسرو حیدری، مهدی رحمتی، جاسم کرار و امید ابراهیمی هر کدام حدود یک و نیم میلیارد تومان قرارداد بستند.
از آنجایی که طاهری می دید باشگاه استقلال با پیشنهاد بالایش در حال  صید امیری است، از وزیر خواست اگر استقلال می تواند قانون را دور بزند ما هم چنین کاری را کنیم.حالا باید دید وزارت ورزش آیا اجازه ثبت قرارداد وحید امیری را با این رقم بالا می دهد یا نه. اگر استقلالی ها قیمت خود را تعدیل کنند آن وقت شاید امیری مسیرش را کج کند و به همان تیمی برود که خودش بارها اعلام کرده به آن تمایل بیشتری دارد.قطعا طرف یکی  و دو روز آینده تکلیف این ملی پوش مشخص می شود و باید دید وزارت ورزش ترمز استقلال و افشارزاده را می کشد یا آبی ها به هر قیمتی، این ملی پوش را به جمع خود می افزایند.


[ منبع این خبر سایت تبیان-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پشت پرده گردش امیری از پرسپولیس به استقلال» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات