نفت آمریکا به آسیا رسید/ آمریکا بازار نفت را بهم ریخت؟

نفت آمریکا به آسیا رسید/ آمریکا بازار نفت را بهم ریخت؟ اقتصاد > انرژی - ایالت متحده آمریکا بازی جدیدی را برای صادرات نفت خود شروع کرده است.

پس از 4 سال محدودیت صادرات نفت آمریکا در دسامبر سال گذشته برداشته شد . از آن زمان تاکنون صادرات این کشور  به غیر از کانادا 7 برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صادرات بی مهابای نفت از سوی آمریکا، بازار نفت جهان را افسرده کرده است. آمریکا علاوه بر اینکه تولید نفت خود را کاهش نداده ،بلکه آنقدر تولید کرده که قیمت نفت به کمترین میزان در 13 سال گذشته رسیده است.

کارشناسان نفت طرف مشورت دولت آمریکا معتقدند که آمریکا باید صادرات خود را افزایش دهد،حال آنکه جهان اکنون با انبوهی از نفت مواجه است .

درواقع این توصیه ها سبب ده تا آمریکا در ماه می صادرات خود را افزایش دهد. در حالی که این کشور تاکنون تنها به کانادا از سال 2000 نفت صادر می کرد.

این کشور در ماه می 15 میلیون و 700 هزار بشکه نفت صادرات کرده که فقط 7 میلیون و 70 هزار بشکه آن  به کانادا رفته است. ژاپن و ایتالیا بیشترین خرید نفت را از آمریکا داشته اند. هر کدام بیش از یک میلیون بشکه نفت از آمریکا را وارد کرده اند.

جالب اینکه آمریکا 75 هزار بشکه به کشورهای حاشیه خزر داشته است. صادرات به این کشور از فوریه 17 هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

برخی کارشناسناسان می گویند که آمریکا خود را آماده کرده تا قیمت نفت بالا برود،در اینصورت تقاضا برای نفت خام آمریکا نیز افزایش پیدا می کند. 

 

منبع: سی ان ان مانی

22435

کلید واژه ها: نفت - صادرات نفت - قیمت نفت -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نفت آمریکا به آسیا رسید/ آمریکا بازار نفت را بهم ریخت؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات