نماینده ملایر : مجلس دهم زمان فاصله گرفتن از شعارزدگی، سیاسی کاری و ریاکاری است

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد کاظمی روز سه شنبه در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی افزود: در درون جامعه با وجود همه ظرفیت های بکر کشور و امنیت حاصل از ایثار بزرگمردان این سرزمین با معضلات و مشکلات عدیده ای مواجه هستیم و در جبهه بیرونی نیز با دشمنان و رقبای سرسختی دست و پنجه نرم می کنیم.
وی ادامه داد: اکنون خوشبختانه برسر توجه همه جانبه به اقتصاد و معیشت مردم خصوصا با تاکیدات رهبر معظم انقلاب، در میان همه گروه ها و جریان های کشور اجماع صورت گرفته است اما چگونه می توان بر مشکلات اقتصادی فائق آییم و در کنار آن با معضلات اجتماعی و ول انگاری های فرهنگی مقابله کنیم؟
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون وقت آن فرا رسیده که تعارف ها را کنار بگذاریم و در یک مسوولیت شناسی تاریخی، واقع گرایی را سرلوحه کار قرار دهیم.
کاظمی افزود: در مجلس پیش رو واقع گرایی ما نمایندگان بیش از هر چیز در دو امر تقویت قانون گرایی و تقویت شان نظارتی مجلس ظهور و بروز خواهد داشت.
وی یادآور شد: در حوزه اول وظیفه ما نمایندگان ابتدا توجه عمیق و مسوولانه به سلسلسه مراتب قوانین و رعایت استناد بالادستی چون سند چشم انداز20 ساله، سند اصل 44 و قانون اساسی است.
نماینده ملایر گفت: در مرحله بعد باید تلاش ویژه برای تدوین قوانین خوب و کیفی ناظر بر منفعت عمومی که در آینده به عنوان اسناد بالادستی حاکم بر عملکرد قوا خواهد بود داشته باشیم و در این مسیر بایستی نگاه کلان ملی و منفعت عمومی را بر نگاه های منطقه ای و منافع شخصی ترجیح دهیم و با رعایت نکات فنی قانون گذاری راه قانون گریزی را بر خود و دولت های آینده ببندیم.
وی گفت: اگر در جمهوری اسلامی دولتی ظهوری می کند که کثرت تخلفاتش موجب به سخره گرفتن جامعه جایگاه قانونی می شود نشان دهنده آن است که از طرفی قوانین مصوب به اندازه کافی کارشناسی و فنی نبوده و از طرفی نیز مجلس از ابزار نظارتی خود کاملا استفاده نکرده است.
کاظمی افزود: در حوزه مختلف اقتصادی، اجتماعی و قانونگذاری چه در مجلس و چه در خارج از آن متخصصان و نخبگان صاحب نظری داریم و نباید اجازه دهیم نداشتن روحیه مشورت پذیری ما کشور را از وجود متخصصان محروم کند و با بی توجهی به قشر فرهیخته اسباب بهره برداری از آن ها را در سایر کشورها فراهم کنیم.
وی ادامه داد: وقت آن رسیده که با روی آوردن به شیوه قانون گذاری مشورتی از تکرار خاطرات تلخ قانون گریزی و دوری از تخصص و نتایج ناگوار حاصل از آن جلوگیری کنیم.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی همچنین به مساله نظارت در مجلس دهم اشاره کرد و گفت: همگی به این امر واقف هستیم که مردم ایران توان تحمل شنیدن اخبار کشف فساد و اختلاس را ندارند این اخبار به جد سرمایه گذاری صاحبان سرمایه و از طرفی امنیت روانی مردم را به مخاطره انداخته و اطمینان و اعتماد و همدلی شان را از بین می برد.
کاظمی افزود: خوشبختانه قانون اساسی ما ابزارهای نظارتی مطلوبی را در اختیار مجلس قرار داده است، مجلس کارآمد و انقلابی با استفاده از این ابزارهای نظارتی باید حافظ حقوق پذیرفته شده مردم در قانون اساسی باشد.

سیام*9254**1553

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده ملایر : مجلس دهم زمان فاصله گرفتن از شعارزدگی، سیاسی کاری و ریاکاری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات