مسئولیت تشکیل کمیسیون های با درخواست عضویت بالا به نواب رئیس سپرده شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی مطهری رئیس ساعاتی از جلسه علنی روز سه شنبه مجلس این مطلب را در پاسخ به تذکر نماینده کرمان بیان کرد.
محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین نامه ای با یادآوری شیوه برگزاری جلسات علنی مجلس دهم اظهار داشت: پرداختن به مسائل جاری کشور کار خوبی است که با دعوت از وزرا صورت می‌گیرد اما این که تشکیل کمیسیون‌ها به عقب می‌افتند، درست نیست و ما باید این موضوع را در دستور کار قرار دهیم.
وی افزود: طرح مسائل روز کشور و مشکلات مردم بسیار پسندیده‌ است، ما باید این موضوعات را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهیم اما در حالی که اعتبارنامه‌ها به سرعت تایید می‌شود باید موضوع تشکیل کمیسیون‌ها نیز به سرعت در دستور کار قرار گیرد.
نماینده مردم کرمان در مجلس یادآور شد: ‌ما هر روز مباحثی را مطرح می‌کنیم اما دستور کاری نداریم، با روش فعلی هفته آینده نیز نشست‌ها همین گونه خواهد بود و این در حالی است که یک ساعت نشست مجلس هم دارای اهمیت است.
علی مطهری نایب‌ رئیس مجلس با وارد دانستن تذکر پورابراهیمی گفت: درباره تشکیل کمیسیون‌ها موضوع باید طبق روال انجام شود، در ابتدا گزارش اولیه شعبات اخذ و جلسات تشکیل می‌شود پس از آن گزارش دوم نیز ارائه و تصمیم‌ گیری نهایی صورت خواهد گرفت.
نماینده مردم تهران در مجلس به وجود اعضای مازاد در 6 کمیسیون اشاره کرد و اظهار داشت: مسئولیت سه کمیسیون به بنده و سه کمیسیون دیگر نیز به آقای پزشکیان واگذار شده که قرار است در جلساتی این موضوع حل شود. در صورتی که همچنان مشکلات حل نشد جلسات شعب تشکیل و موضوع بررسی می‌شود.
مطهری ادامه داد: کمیسیون‌هایی که از حد نصاب بالاتر هستند تشکیل جلسه داده و موضوع را بررسی کنند؛ ما در جلسه امروز بعدازظهر مسئله را دنبال و حل خواهیم کرد.
سیام**9103** 1336

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسئولیت تشکیل کمیسیون های با درخواست عضویت بالا به نواب رئیس سپرده شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات