کارکرد شورای ارزشیابی فراتر از ممیزی تئاتر است

محمد محمدپور روز سه شنبه در دیدار اعضای شورای ارزشیابی و نظارت بر تئاتر استان با وی خاطرنشان کرد: اعضای این شورا باید با نگاه تخصصی و توجه به هنجارهای فرهنگی و اجتماعی، آثاری را که برای اجرا ارائه می شوند، مورد بررسی قرار دهند و با شفاف سازی شاخص ها و مکانیسم های نظارتی شورا، آثار باکیفیت و نیز منطبق بر فرهنگ متعالی اسلامی و ایرانی را برای اجرا تائید کنند.
وی تاکید کرد: رسالت این شورا تنها انجام ممیزی برای اجرای عمومی تئاتر نیست، بلکه کیفی گرایی، گسترش فضای نقد سازنده، ارتباط بی واسطه با مخاطبان این حوزه، آسیب شناسی هنر نمایش و ارتقای سطح علمی فعالان حوزه تئاتر از اهم وظایف آن محسوب می شود.
وی با اشاره به نقش پراهمیت این شورا در ارتقای سطح کیفی تئاتر، اجراهای تئاتر در سطح استان را منوط به نظر نهایی شورای ارزشیابی و نظارت بر تئاتر آذربایجان شرقی عنوان کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از اعضای شورای ارزشیابی و نظارت بر تئاتر استان خواست با برنامه ریزی و شاخص گذاری، در کنار توجه به گسترش نشاط اجتماعی و زمینه سازی برای فعالیت گروه های نمایشی طنز، تولید آثار فاخر و اثرگذار را در کانون توجه خود داشته باشند.
محمدپور همچنین خواستار شناسائی استعدادهای جوان، متعهد و متخصص در این عرصه شد و افزود: شورای ارزشیابی و نظارت بر تئاتر استان، باید فضای مطلوب برای تسهیل حضور افراد غیرحرفه ای و جوانان را فراهم کند تا با بهره مندی از تجربیات پیشکسوتان، در مسیر تعالی حرکت کرده و پویایی و بالندگی هنر تئاتر استان را رقم بزند.
وی هنر نمایش را رسانه‌ای اثرگذار برای آموزش و انتقال مفاهیم و ارزش ها دانست و بر لزوم تلاش بیشتر اعضای شورای نظارت و ارزشیابی تئاتر برای سامان‌دهی و روزآمدی فرایند انجام امور، تکریم هنرمندان، توجه ویژه به جنبه­های ارزشیابی آثار نمایشی، پایبندی به قوانین موجود در مواجهه با آثار نمایشی، تلاش در به‌روزرسانی مقررات این حوزه و ارتباط مستمر و پویا با هنرمندان عرصه نمایش کشور و در نهایت شفافیت توسط این شورا، تاکید کرد.
در این نشست اعضای شورای یاد شده نیز به ارائه دیدگاه های خود در رابطه با هنر نمایش و فرآیند ارزشیابی آثار در استان پرداختند.
آذربایجان شرقی به ویژه کلان شهر تبریز از طلایه داران هنر نمایش در کشور محسوب می شود به طور که نخستین آثار نمایشنامه ای توسط تبریزی های نوشته و اجرا شده است.
3093/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارکرد شورای ارزشیابی فراتر از ممیزی تئاتر است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات