کیلومترها راه تا خانه بهداشت

در ادامه این مطلب آمده است: به گزارش خبر چگنی، دوره چگنی چند سالی است که از بخش به شهرستان تبدیل شده و جز شهرستانهای استان لرستان قرار گرفته است.
اکثر جمعیت این شهرستان نوپا در روستاهای آن پراکنده هستند. روستاهایی که از داشتن برخی از امکانات محروم بوده و اهالی آنها باید سختی هایی را بخاطر این محرومیت ها تحمل کنند.
بخش شاهیوند شهرستان دوره چگنی دارای روستاهای بسیاری است که در منطقه کوهستانی سفیدکوه قرار گرفته اند.
این روستاها دارای راههای پر پیچ و خم و در برخی از نقاط تخریب شده هستند که عبور و مرورشان را در آن دشوار می سازد.
با وجود دشواری عبور و مرور در این جاده ها اهالی برخی روستاهای این بخش برای درمان باید کیلومترها راه پر خطر را طی کرده تا به روستایی که خانه بهداشت در آن قرار دارد برسند.
درمان از مهمترین نیازهای مردم است که در صورت نیاز به آن باید هر چه سریعتر آغاز شود. حال آنکه آغاز درمان بر اثر دوری مسیر تا خانه های بهداشت به طول انجامد که تاثیراتی جبران ناپذیر بر سلامت فرد بیمار می گذارد.
در کنار وجود امکاناتی مانند آب و برق، وجود امکانات درمانی نیز اهمیت ویژه ای دارد چرا چونکه با سلامت افراد در ارتباط است.
دوری مسافت روستاهای شاهیوند تا مرکز این شهرستان از یک طرف و کوهستانی و صعب العبور بودن جاده های آنها از طرف دیگر محرومیت این روستاها را دوچندان کرده است و دسترسی ساکنان این روستاها به امکاناتی از جمله خانه بهداشت را سخت کرده است.
راه هایی که عبور از آنها در تاریکی شب با توجه به وجود پرتگاه های بسیار در مسیر و همچنین پیچ های خطرناک و زیرساختهای تخریب شده بر اثر جاری شدن سیلاب ها با خطراتی همراه است و حال آنکه مریضی را شب بخواهند از این جاده ها به خانه بهداشت یا درمانگاه برسانند که خود با وجود این جاده ها خطر آفرین است.
با توجه به جاده های خراب و پر خطر روستاهای این منطقه باید در هر روستا امکانات خانه بهداشت وجود داشته باشد تا در صورت نیاز به اهالی روستا خدمات رسانی شود و دیگر نیاز نباشد بابت درمان های سرپایی مسافت های طولانی طی شود که هم از لحاظ هزینه رفت و آمد و هم طی مسافت، اهالی روستاها را تحت فشار قرار می دهد.
منبع: پایگاه خبری تحلیلی خبر چگنی
7269/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کیلومترها راه تا خانه بهداشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات