استاندار فارس: افق های روشن پیش رو، اقتصاد فارس را متحول می کند

این بخشی از گفته های سید محمد علی افشانی استاندار فارس که خود دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف با تجربه بیش از 30 سال، سابقه کار اجرایی در حوزه عمرانی در گفت وگوی روز شنبه با خبرنگار ایرنا است .
مهندس افشانی افزود: نگاه ویژه دولتمردان تدبیر و امید به فارس که سفر برخی از وزرا به این استان در طول دو سال گذشته به مرز اعداد دو رقمی هم رسیده، خود موید امید به افق های روشن در این دیار از هر حیث است.
نماینده عالی دولت تدبیر در فارس بر این باور است که در کنار این نگاه ویژه دولت بدون تردید همدلی و همیاری همه دلسوزان مسئول در این استان می تواند در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی آن هم با منشور مشخص اقدام و عمل توامان گردیده برخی از این افق های روشن را از جمله تحول اقتصادی منطقه، در آینده نزدیک به نظاره نشست.
مهندس افشانی ماحصل سفر استانی دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری به همراه اعضای کابینه در روز چهارشنبه نهم اردیبهشت ماه 1394 را تعهد به تکمیل و اجرای 92 طرح به ارزش ریالی 9هزار و 920 میلیاردریال در این استان عنوان کرد.
به گفته وی در این سفر 92 طرح و پروژه اثر گذار و موثر در تقویت زیرساخت های عمرانی در حوزه های تربیت بدنی، کشاورزی و منابع آب، حمل و نقل، عمران شهری، رفاه و تامین اجتماعی و بهداشت و سلامت آن هم در تاریخ زمانی مشخص مورد موافقت و تصویب دولتمردان قرار گرفت.
استاندار با اشاره به اینکه جمع کل اعتبارات مصوب برای اجرایی شدن این طرح ها در سالهای 94 و 95، به میزان 9 هزار و 530 میلیارد ریال پیش بینی گردیده است توزیع طرح های مذکور بر اساس موضوع را شامل: حوزه حمل و نقل با 17 طرح و پروژه و 2 هزار و 150 میلیارد ریال اعتبار، حوزه کشاورزی و منابع آب با 10 طرح و موضوع و 2 هزار و 810 میلیارد ریال اعتبار، حوزه عمران شهری با 10 طرح و پروژه و سه هزار و 740 میلیارد ریال اعتبار، حوزه رفاه، تامین اجتماعی و بهداشت و درمان با پنج طرح و پروژه با 340 میلیارد ریال اعتبار و حوزه تربیت بدنی با 50 طرح و پروژه و 490 میلیارد ریال اعتبار عنوان کرد.
** اجرای پروژه های سفر رئیس جمهوری به فارس جلوتر از برنامه زمانبندی
استاندار فارس گفت : از ابتدای آغاز اجرای پروژه های مصوب سفر، تلاش شد که کارها بر اساس اعتبارات موجود، با کیفیت لازم و با سرعت مطلوب پیش رود که تاکنون چنین بوده است و قطعا اگر امسال شاهد مطلوب تر شدن درآمد دولت باشیم، کارها نیز با سرعت بهتری پیش خواهد رفت و خدمات رسانی نیز مطلوب تر خواهد شد.
مهندس افشانی با بیان این مطلب که بر اساس برنامه، پروژه های مصوب سفر باید تا پایان امسال به اتمام برسد و هرچند که تنگناهای مالی و مشکلات اعتباری هم می تواند در در این زمینه تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: البته تاکنون تخصیص اعتبارات مربوط به پروژه های سفر رئیس جمهوری به فارس 100 درصد بوده و اعتبارات به موقع تخصیص یافته است که امیدواریم امسال شرایط بهتر از گذشته باشد.
وی گفت: در کنار استفاده از اعتبارات دولتی، به دنبال این هستیم تا پروژه هایی را که امکان واگذاری به بخش خصوصی دارد به این بخش واگذار کنیم و یا با استفاده از روش های دیگر از جمله اخذ تسهیلات خارجی میان مدت (فاینانس) یا مشارکت بانک ها، پروژه ها را اجرا کنیم.
ایشان افزود: بسیاری از پروژه های نیمه تمام باقی مانده از دولت قبل نیز به دولت تدبیر و امید ارث رسیده که با وجود تمام مشکلات مالی، دولت اجرای آنها را نیز در دستور کار قرار داده است که بر اساس درصد پیشرفت و میزان اهمیت در دست اجرا است.
وی ادامه داد: یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید، خودداری از اجرای پروژه های جدید تا زمان اجرا و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام است و اگر پروژه جدیدی هم بنا باشد که تعریف شود بر مبنای شاخص های اقتصاد مقاومتی و رفع تنگناهای تولید و ایجاد اشتغال خواهد بود.
مهندس افشانی، در خصوص مصوبات سفر و میزان پیشرفت فیزیکی آنها نیز گفت: ایجاد تاسیسات فاضلاب برای شهرهای استهبان، نورآباد، کازرون و جهرم از جمله این مصوبات است که به طور میانگین بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
وی افزود: آبرسانی شهر ایزدخواست که از شهرهای دارای تنش آبی محسوب می شود نیز در جریان سفر رئیس جمهوری به فارس به عنوان یک مساله مهم مطرح شد که این پروژه هم اینک از 85 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
استاندار اظهار کرد: آبرسانی به شهرهای ارسنجان و سعادت شهر نیز از جمله پروژه های مصوب سفر رئیس جمهوری است که با بیش از 46 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
مهندس افشانی افزود: تکمیل 47 پروژه مجتمع آبرسانی اولویت دار روستایی در 369 روستا نیز با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی و ایجاد تاسیسات فاضلاب در دو تا از روستاهای استان با بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی هم اینک در دست اجرا است.
وی اظهار کرد: آبرسانی به شهر شیراز با اجرای خط دوم انتقال از سد درودزن نیز با حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی در دست انجام است که تصفیه خانه آن به شکل' بی او تی ' و مابقی توسط پیمانکار و از محل تامین اعتبارات ملی مراحل اجرایی را طی می کند.
او گفت: همچنین عملیات آبرسانی به شهرهای داراب و زرین دشت و جنت شهر نیز دهه فجر امسال به اتمام خواهد رسید و تصفیه خانه آن نیز مراحل پایانی را طی می کند.
رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس افزود: ساخت سد چشمه عاشق نیز با 90 درصد پیشرفت فیزیکی و شبکه آبیاری و زهکشی تنگ براق نیز با 81 درصد پیشرفت فیزیکی امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی بیان کرد: تامین آب آشامیدنی برای عشایر فارس با خرید 10 تانکر آبرسان سیار نیز از دیگر مصوبات سفر هیات دولت به فارس بود که عملیاتی شد.
استاندار فارس، احداث خط یک و دو قطار شهری شیراز را از دیگر پروژه های مصوب سفر دانست و افزود: با توجه به تخصیص 100 درصدی اعتبار یک هزار و 100 میلیون ریالی سال 94 و یک هزار و 500 میلیون ریالی سال 95، امسال شاهد بهره برداری از مسیرهای یاد شده که بیش از 83 درصد پیشرفت فیزیکی دارند خواهیم بود.
وی گفت: در بحث پروژه های بیمارستانی نیز که اعتبارات آنها ملی است، بیمارستان استهبان 100 درصد، آباده 100 درصد، قائمیه بیش از 50 درصد، فیروزآباد بیش از 30 درصد، قیر بیش از 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مهندس افشانی گفت: احداث مرکز ناباروری حکیم سلمان جهرم با دو هزار و 300 متر مربع مساحت نیز از جمله مصوبات سفر بود که هم اینک 22 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی گفت: هم اینک 36 پروژه ورزشی مصوب سفر در استان در دست اجرا داریم از جمله می توان به مجموعه بزرگ ورزشی پارس (میانرود) اشاره کرد که با 75 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است و در سفر جناب آقای دکتر نوبخت 300 میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافت که قرار است در دهه مبارکه فجر 95 افتتاح شود.
وی افزود: در پروژه های حوزه حمل و نقل نیز، ساخت کمربندی فسا به طول هشت کیلومتر و کمربندی سروستان به طول 10 کیلومتر با بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار دارد که در سال 95 به بهره برداری خواهد رسید.
مهندس افشانی افزود: اجرای پنج کیلومتر از محور سپیدان – یاسوج با 95 درصد پیشرفت فیزیکی، اجرای قطعه سوم محور شیراز- جهرم به طول 27 کیلومتر و 88 درصد پیشرفت، بهسازی راه اصلی کازرون – فراشبند به طول 33 کیلومتر و همچنین بهسازی جاده قدیم فسا – داراب به طول 20 کیلومتر و 60 درصد پیشرفت فیزیکی نیز از جمله پروژه های سفر هات دولت به فارس است که امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت: بهسازی راه اصلی مرودشت – درودزن به طول 20 کیلومتر از قطعه اول و 80 درصد پیشرفت فیزیکی، بهسازی راه اصلی فیروزآباد، قیر و خنج به طول 12 کیلومتر و 40 درصد پیشرفت، بهسازی راه اصلی قیر تا خنج با 80 درصد پیشرفت فیزیکی و راه جهرم – لار – بندرعباس با 67 درصد پیشرفت، بهسازی محور لامرد – علامرودشت- خنج - گله دار با 70 درصد پیشرفت و محور مُهر – دارالمیزان به طول 65 کیلومتر و بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر پروژه های مصوب سفر است.
وی گفت: کمربندی شمال شرق شیراز بطول 14 کیلومتر نیز هم اینک با 95 درصد پیشرفت فیزیکی مراحل پایانی را طی می کند.

** دستاوردهای ویژه سفر دکتر نوبخت و دکتر قاضی زاده هاشمی به فارس
استاندار فارس همچنین از سفر دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در روزهای 21 تا 23 بهمن 94 و سفر دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روزهای 26 و 27 بهمن 94 به عنوان دو رویداد مهم کاری در استان فارس یاد کرد که دستاوردهای موثری را در ادامه مصوبات سفر رئیس جهوری برای این دیار به ارمغان آورده است.
مهندس افشانی اضافه کرد: این دو سفر که پس از سفر رئیس جمهوری و هیات دولت صورت گرفت، فرصتی برای مروری بر دستاوردهای سفر دولت تدبیر و امید و شتاب بخشی به عملیاتی شدن طرح و برنامه دولت برای توسعه استان فارس بود.
به گفته استاندار فارس دکتر نوبخت در تاریخ 21 بهمن 94 در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس به تبیین سیاست های برنامه ششم توسعه پرداخت و اظهار داشت : با توجه به اولویت های سرمایه گذاری تعیین شده در برنامه ششم توسعه در موضوع های محیط زیست و آب که بی توجهی به آنها ممکن است به بحران تبدیل شود، استان فارس می تواند سهم قابل توجهی از سرمایه گذاری ها را به خود اختصاص دهد.
وی گفت: علاوه بر این معاون رییس جمهور و ریییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، دستور تامین و تخصیص پنج هزار میلیارد ریال اعتبار برای اتصال شهر صدرا به مترو و قطار شهری شیراز را داد و همچنین قول مساعد داد، برای تکمیل ورزشگاه میانرود که 20 سال از عملیات اجرایی آن سپری می شود، 300 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یابد و در این صورت فاز نخست این ورزشگاه در دهه مبارک فجر سال 95 به بهره برداری خواهد رسید.
مهندس افشانی با بیان این که حق استان فارس از اعتبارات بر اساس شاخص های جمعیت و مساحت در برنامه پنجم توسعه تضییع شد، گفت:‌ بنا بر قول مساعد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، اعتبار استان از پنج درصد به هفت درصد اعتبارات عمرانی کشور ارتقا خواهد یافت .
استاندار فارس همچنین به سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بهمن ماه 94 اشاره کرد و اظهار داشت: از جمله دستاوردهای این سفر، حل و فصل اختلاف دیرینه میان دو دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی این شهر و همچنین اختصاص یک زمین 30 هکتاری به دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای ساخت بیمارستان یک هزار و 200 تختخوابی بود که کلنگ آن نیز به زمین زده شد.
وی بیان کرد: دکتر هاشمی نیز برای ساخت دو بیمارستان، یکی در منطقه سعدی شیراز و دیگری در جنوب این شهر، قول مساعد داد.
استاندار همچنین از مکان یابی و آغاز عملیات پروژه شهر سلامت در زمینی به مساحت 830 هکتار در شیراز به عنوان دیگر اقدام زیرساختی در حوزه درمانی خبر داد و اظهار داشت با ساخت این پروژه عظیم درمانی در آینده، فارس به آن جایگاهی که باید داشته باشد، برسد.
مهندس افشانی افزود: دو زمین برای احداث دو شهرک صنایع دستی و گردشگری و همچنین شهرک دارویی با مشارکت بخش خصوصی در استان در نظر گرفته شده است.
افشانی همچنین به دیگر اقدامات انجام شده زیر بنایی در این استان در ماههای اخیر اشاره کرد و افزود: در ایام الله دهه فجر سال 94 نیز پروژه آبیاری نوین در بخش ملوسجان از توابع شهرستان سپیدان به نیابت از 10 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارای سیستم آبیاری نوین در استان فارس به دستور رئیس جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شد.
وی ادامه داد: همچنین در مدت یاد شده با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، از طریق ویدیو کنفراس کلنگ آغاز عملیات آبرسانی هفت شهر و یک هزار روستا با بیش از دو هزار میلیارد ریال اعتبار در استان فارس به زمین شده شد.
استاندار به اقدامات خوب انجام گرفته شده در حوزه گازرسانی این استان اشاره کرد و اظهار داشت :از گازرسانی به 700روستا که جزو تعهد صورت گرفته شده در سفر اخیر رئیس جمهوری تا پایان سال 96 در این استان بوده تاکنون 481روستا از نعمت گاز بهره مند شده اند و علاوه بر اینکه کار گازرسانی به 219 روستای باقیمانده نیز با درصد خوب پیشرفت های فیزیکی در دست اقدام است، عملیات اجرایی گازرسانی به تعداد دیگری روستا نیر هم در دستور کار قرار گرفته است و در واقع می توان گفت که در حوزه گازرسانی این استان چیزی فراتر از تعهد ایجاد شده در سفر 94 ریاست جمهوری کار در حال انجام می باشد.
مهندس افشانی ادامه داد: گازرسانی به 9 شهر که جزو تعهدات سفر تا پایان 96 بوده نیز کاملا انجام شده است و ضمن اینکه کار گازرسانی به تعداد دیگری شهرهای بدون گاز استان در حال انجام است.
به گفته وی، در جریان بهره برداری از یک هزار و 200 پروژه در دهه فجر با اعتباری افزون بر 20 هزار میلیارد ریال، 930 روستا به اینترنت پرسرعت متصل شد که زیرساخت مناسبی برای توسعه خدمات دولت الکترونیک محسوب می شود.
**تقویت زیرساختهای ارتباطی فارس با استانهای مجاور
استاندار فارس همچنین با اشاره نقش ترانزیتی فارس در ارتباط با استانهای همجوار از پروژه آزادراه شیراز به اصفهان به عنوان یکی از پروژه های اثرگذار نام برد که با تکمیل ان موجب کوتاهتر شدن مسیر شیراز به اصفهان بطول 130کیلومتر خواهد شد.
مهندس افشانی با اشاره به اینکه با بهره برداری از این آزاد راه صرفه جویی قابل توجهی در زمان، مصرف سوخت و استهلاک خودروها و همچنین سلامت مسافران را به دنبال خواهد داشت افزود: به همین لحاظ اتمام این آزاد راه بطول 220 کیلومتر منافع زیادی را برای مردم و منطقه بدنبال خواهد داشت.
استاندار از دیگر اقدامات زیربنایی انجام شده در حوزه راهسازی به بزرگراه شیراز – اهواز با همکاری استانداران خوزستان، بوشهر ؛ فارس و کهگیلویه و بویراحمد یاد کرد که طی نشست هماهنگی مشترکی که در شیراز با حضور استانداران یاد شده برگزار شد مقرر گردید این بزرگراه درهفته دولت سال 97 بهره برداری برسد.
مهندس افشانی، طول پروژه بزرگراه شیراز – اهواز را 501 کیلومتر عنوان کرد که 191کیلومتر از آن در استان فارس، 200 کیلومتر در استان خوزستان و 110 کیلومتر در استان کهگیلویه و بویر احمد واقع شده است.
استاندار فارس افزود: تاکنون 258 کیلومتر از این پروژه به اتمام رسیده و 150کیلومتر در دست اقدام بوده و93 کیلومتر باقی مانده نیز در آینده تعیین تکلیف خواهد شد.
افشانی بر اهمیت تکمیل این پروژه تاکید کرد و ابراز داشت: با راه اندازی این بزرگراه، مناطق گازخیز به مناطق نفت خیز جنوب وصل می شود و جمعیت 12میلیون نفره این سه استان و همچنین استان بوشهر از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
استاندار فارس با بیان اینکه مردم استان های جنوبی کشور دارای اشتراکات فرهنگی و اجتماعی بسیاری هستند اظهار داشت: استان های جنوبی در طول تاریخ مراودات فراوانی با یکدیگر داشته و برای داشتن یک رابطه اقتصادی و فرهنگی مستحکم تر، نیاز است تا یک راه جاده ای و ریلی از شیراز به اهواز داشته باشیم.
مهندس افشانی گفت: با راه اندازی این پروژه دسترسی مردم در استان های همجوار به خدمات پزشکی و بهداشتی و درمانی شیراز، که به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور مطرح می باشد آسان تر خواهد شد.
وی ادامه داد: این بزرگراه به دلیل حجم ترافیکی بالایی که دارد یکی از راههای اصلی کشور محسوب می شود.
استاندار فارس افزود: برای اینکه بتوانیم کار را به درستی و در اسرع وقت به انجام برسانیم نیاز است تا هر چهار استان مشارکت فعالانه ای را داشته باشند.
مهندس افشانی افزود: برای تکمیل پروژه از منابع وزارت راه و شهرسازی و در مناطق نفت خیز نیز از منابع وزارت نفت استفاده خواهد شد.

** شکل گیری کارگروهی برای امید بخشیدن صنعت
استاندار فارس با اشاره به اقدامات موثری که از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در سراسر دیار ایران اسلامی از بسته شدن پرونده هسته ای تا ثبیت برنامه جامع مشترک (برجام ) که گشایش های موثری را در حوزه خارجی و امید بخشی به حوزه داخلی در عرصه های مختلف از جمله صنعت در حال رکود داشت، اظهار داشت: ابلاغ مدبرانه دولت در زمینه شکل گیری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در اردیبهشت 94 به استان ها، ساز وکاری نظام مند به این تلاش ها برای احیای صنایع در حال رکود ایجاد کرد.
استاندار فارس، با اشاره به بررسی مشکلات 349 واحد تولیدی این استان طی یک سال گذشته در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گفت: از این تعداد، مشکلات 150 واحد تولیدی به طول کامل رفع شده است.
وی افزود: ‌از تعداد 610 مصوبه، 50.3 درصد اجرایی شده است و 21.4 درصد مصوبات نیز در دست پیگیری است و به زودی به نتیجه می رسد و مابقی مصوبات نیز با هدف گره گشایی از مشکلات واحدهای تولیدی پیگیری می شود.
وی اظهار کرد: استان فارس در برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در کشور در زمره سه استان نخست کشور به لحاظ تلاش برای گره گشایی از مشکلات صنعت قرار دارد.
استاندار فارس همچنین گفت: تسهیلات اختصاص یافته از صندوق توسعه ملی به صنایع این استان به ارزش یک هزار و 60 میلیون دلار نوید بخش تحرک جدی در بخش صنعت استان خواهد بود.
وی با دعوت از مردم برای ارائه طرح های اقتصادی گفت: اگر بخش خصوصی، پروژه با توجیه علمی، فنی و اقتصادی ارائه دهد محدودیتی در استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی وجود ندارد. وی ادامه داد: در یکسال گذشته و در جلساتی که با صندوق توسعه ملی و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شده است، شش هتل استان فارس از اعتبارات خوبی برخوردار شدند که گام خوبی برای ارتقای صنعت گردشگری استان است.
مهندس افشانی نیز با اشاره با راه اندازی کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری افزود: عملکرد این کمیته در کوتاه مدت که با هدف حفظ و جلوگیری از تعطیلی سرمایه گذاری های موجود و همچنین جذب سرمایه گذاری های جدید تشکیل شده و با جدیت کار خود را تاکنون دنبال کرده خروجی مثبت و قابل ملاحظه ای داشته است.

**حضور هیات های خارجی در فارس
استاندار فارس گفت : بدنبال توافق برجام که به برداشته شدن تحریم های ظالمانه و زدودن نگاه ایران هراسی در دنیا انجامید و متعاقب آن گشایشی در ارتباطات بین المللی پس از یک دوره سکوت بوجود آمد، دیار فارس هم از سرازیر شدن هیات های مختلف اقتصادی، تجاری و گردشگری از اواخر سال 94 تاکنون نیز بی بهره نمانده است.
مهندس افشانی با یاد آوری شعار سال و همچنین غافل نشدن از مولفه برونزا بودن اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: برون زا بودن اقتصاد در بندهای اقتصاد مقاومتی نیز به این معناست که ما موظف به بهره گیری و استفاده از دانش بیرونی و بشری و تکنولوژی جهانی برای شکوفایی اقتصادمان هستیم زیرا دانش در انحصار گروه خاصی نیست.
وی صادراتی بودن، دانش بنیان بودن، کاهش وابستگی به نفت، عدالت محور بودن و تشویق به سرمایه گذاری را از بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: تشویق به سرمایه گذاری خارجی به عنوان یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته است و همه ما باید به دنبال تحقق این مهم باشیم.
افشانی ادامه داد: تولید یکی از محورهای مورد تاکید اقتصاد مقاومتی است و امروز هیچ کشوری نمی تواند جدا از کشورهای دیگر قدم بردارد لذا برای جذب سرمایه گذاری خارجی باید با دیگر کشورها ارتباط برقرار کنیم.
استاندار استفاده از حضور این هیات های خارجی در تقویت و بهبودی فضای کسب و کار را یکی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی در کنار تکیه بر داشته های داخلی خود عنوان کرد و تصریح کرد : بدون شک از فرایند ایجاد شده در مبادلات بین المللی کشورمان با دنیا نسبت به دوره فترت گذشته می توان با برنامه ریزی اصولی، قدمهای مثبتی را در راستای صیانت از منافع مردم و معیشت آنان در این دیار برداشت.

*هدیه 31 هزار میلیارد ریالی دولت تدبیر به مردم فارس در دهه فجر 94
به گفته استاندار فارس، مدیران دستگاههای اجرایی در این استان برغم همه کاستی ها در حوزه منابع درآمدی ناشی از نادرستی سیاستهای دولت گذشته با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و امید آفرینی و مدیریت منابع حداقلی موجود با افتتاح طرحهای عمرانی بر زمین مانده، موفق شدند با مشارکت جمعی در ایام الله دهه فجر سال 94 هدیه ای به ارزش بیش از 31 هزار میلیارد ریال به ساکنان استان فارس تقدیم کنند.
مهندس افشانی افزود : در ایام پرفروغ دهه فجر 94، یکهزار و 200طرح عمرانی و 800 طرح تولیدی در مجموع به ارزش ریالی 20 هزار میلیاردریال با اولویت گذاری تکمیل طرحهای نیمه تمام در این استان پهناور مورد بهره برداری قرار گرفت .
وی اضافه کرد: گرچه عمق نارسایی ها در شاخص های توسعه ای فارس پهناور به حدی است که اثرات مثبت اینگونه هدایای زیرساختی نمی تواند بخوبی اثرگذاری خود را در اقناع مردم این دیار نشان دهد، اما باید گفت که بهره برداری از یکهزار و 200طرح عمرانی و 800 طرح تولیدی در مجموع به ارزش ریالی 20هزار میلیارد ریال، با اولویت گذاری تکمیل طرحهای نیمه تمام در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی آن هم در شرایط حاکم بر بودجه در آمدی و انقباضی میسر شده اقدام مهمی بوده است.
استاندار گفت : جالب تر اینکه اگر این میزان اعتبار یاد شده را با 11هزار و 470 میلیارد ارزش ریالی ناشی از افتتاح یکهزار و 456پروژه عمرانی در هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) سال 94 که در حوزه های گوناگون این استان به بهره برداری رسید، به آن اضافه کنیم به خدمتگزاری توام با احساس مسئولیت مدیران دولت تدبیر و امید در راستای آبادانی هر چه بیشتر استان بیشتر پی خواهیم برد.
استاندار تصریح کرد : آنچه حائز اهمیت است و می توان به گام های بلندتر دولت تدبیر و امید در جای جای میهن از جمله فارس امیدوار تر شد شرایط پس از برجام می باشد که در واقع بازگشت کشور به مراودات بین المللی چشم انداز خوبی را پیش روی ملت رشید ایران اسلامی قرار داده است.
مهندس افشانی در خاتمه چنین نتیجه گیری کرد که با شرائط ایجاد شده برای کشورمان در جهان پیرامون از یک سو و اقدامات خوبی که با نگاه مدبرانه دولت یازدهم در جای جای ایران اسلامی از جمله فارس صورت گرفته می توان گفت که افق های روشنی پیش روی کشور و استان فارس وجود دارد.
5054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار فارس: افق های روشن پیش رو، اقتصاد فارس را متحول می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات