یک پروژه جدید برای رمزگشایی از سیاه چاله ها کلید می خورد

به گزارش خبرگزاری مهر، محققین دانشگاه «ام آی تی» آمریکا با استفاده از الگوریتم منحصر به فردی یک گام به تشخیص شکل سیاه چاله ها نزدیک تر شدند.

این روش جدید «بازسازی مداوم تصویر با وضوح بالا» نام دارد که اطلاعات توسط امواج تلسکوپ هایی که در سیارات قرار دارند به دست می آید و سپس این تصاویر در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا اولین تصویر سیاه چاله به وجود آید.

البته با بکارگیری تلسکوپ های مستقر بر روی زمین، امکان رصد سیاه چاله غیر ممکن است. به گفته محققین دانشگاه «ام آی تی»، نزدیک ترین سیاه چاله به زمین بسیار کوچک است و گرفتن عکس از آن امکان ندارد به دلیل اینکه معادل گرفتن تصویر یک انگور بر روی ماه است که گرفتن چنین تصویری با جزیئات نیازمند داشتن تلسکوپی به اندازه کره زمین است.

به عبارت دیگر برای گرفتن عکس از یک سیاه چاله به تلسکوپی نیاز است که دارای قطری به اندازه ۱۰ هزار کیلومتر باشد.

از این رو محققین آمریکایی برای حل این مسئله قرار است از سیگنال های رادیویی و اندازه گیری سیاه چاله از نقاط مختلف جهان بپردازند. در این پروژه ۶ رصد خانه همکاری خواهد کرد.

فرکانس های رادیویی با رفتن به غبارهای کهکشانی به جمع آوری اطلاعات و گرفتن تصاویر از سیاه چاله ها می کنند و با قرار گرفتن در الگوریتم جدید می توان شکل آنها را بازسازی کرد.

به گفته محققین با گرفتن تصاویر از سیاه چاله ها و محیط اطراف آن می توان نظریه «نسبیت» انیشتین را اثبات کرد.

قرار است اجرای این پروژه از بهار سال آینده آغاز شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک پروژه جدید برای رمزگشایی از سیاه چاله ها کلید می خورد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات