کمیسیونهای وزارت علوم در کارگروه‌های شورای تحول علوم انسانی ادغام شدند

شورای عالی انقلاب فرهنگی در دویست‌و‌سی‌هشتمین جلسه «کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی» ادغام کمیسیونهای وزارت علوم در کارگروه‌های شورای تحول در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، به نقل از  شورای عالی انقلاب فرهنگی، در دویست‌و‌سی‌و‌هشتمین جلسه «کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی» که به بحث و بررسی پیرامون عملکرد «شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی» اختصاص داشت، گزارشی از روند فعالیتهای این شورا ارائه شد.

در این گزارش با اشاره به تشکیل 15 کارگروه برای ایجاد تحول و ارتقا در رشته‌های دارای اولویت علوم انسانی که با حضور بیش از 250 استاد در رشته‌های مختلف علوم انسانی فعالیت می‌کنند، ادغام کمیسیونهای تخصصی وزارت علوم در این کارگروه‌ها به منظور هماهنگی بیشتر در این زمینه نیز مورد اشاره قرار گرفت.

در ادامه جلسه اعضای کمیسیون نیز نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان کردند که به شرح زیر است:

نیاز به تعریف از مفاهیم بنیادین و نظری در روش‌شناسی اسلامی‌شدن علوم انسانی، تکیه بر تربیت اساتید معتقد به مبانی علوم انسانی اسلامی، تقویت مطالعات میان رشته‌ای در علوم انسانی، ایجاد انگیزه برای ورود دانش‌آموزان مستعد به علوم انسانی از مقطع کارشناسی، تمرکز بر نظریه‌پردازی در علوم انسانی، تبیین سازوکارها موثر در ارتقای اساتید رشته‌های علوم انسانی به منظور تشویق این اساتید به نظریه‌پردازی، تعیین دقیق اولویتهای تولید علم در شاخه‌های مختلف علوم انسانی،کاربردی شدن پایان‌نامه‌های علوم انسانی در مقطع دکتری، هدایت پژوهشها به سمت ترسیم راه حل برای مشکلات مبتلا به کشور، توجه ویژه و بیش از پیش به تعامل حوزه و دانشگاه و  نیاز به درک مشترک از تحول در علوم انسانی.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمیسیونهای وزارت علوم در کارگروه‌های شورای تحول علوم انسانی ادغام شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات