تجلیل رحمانی‌فضلی به فرماندارانی با انتخابات باطل!

سفر وزیر کشور از تجلیلش از فرماندارانی که انتخاباتشان از سوی شورای نگهبان ابطال شد حمایت کرد.

خبرگزاری فارس: عبدالرضا رحمانی‌فضلی در سفر دو روزه خود به تبریز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در تبریز در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه تجلیل از فرمانداران اهر و هریس و دریافت لوح تقدیر از سوی وی که انتخابات این حوزه از سوی شورای نگهبان باطل اعلام شد از میان فرمانداران استان یک کار سیاسی بود، اظهار داشت: فرمانداران اهر و هریس زحمت کشیدند و کار خوبی انجام شد اما شورای نگهبان در بررسی خود در حوزه انتخابیه اهر و هریس انتخابات این حوزه را باطل اعلام کردند ولی برای ما به عنوان وزارت کشور هیچ مستندات و دلایلی به ما عرضه نشده است!

وی افزود: خوب بود شورای نگهبان اگر در خصوص ابطال حوزه‌ای به نظراتی می‌رسد، وزارت کشور را که از ابتدا تا انتهای کار مسئول اجرای انتخابات با شورای نگهبان است و همکاری و تعامل مثبت دارد، را در جریان مستندات و دلایل آن قرار دهد.

این وزیر ادامه داد: چون ما مجری هستیم و چه بسا برای دلایل و مستندات شورای نگهبان توضیحاتی داشته باشیم که بشود مسئله را به نحو دیگری حل کرد.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: با همه این مسائل ما اصل زحمات فرمانداران اهر و هریس را قابل قبول دانسته و حمایت و دفاع می‌کنیم و مورد تقدیر هم قرار می‌دهیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: باید به این مسئله هم توجه کرد که شورای نگهبان با توجه به وظایف قانونی که دارد اقداماتی انجام می‌دهد که از منظر شورای نگهبان قانونی است.

اصلاح قانون برای همکاری وزارت کشور و شورای نگهبان!

وی اظهار داشت: امیدواریم در اصلاح قانونی که درمورد انتخابات انجام خواهد شد همکاری وزارت کشور و شورای نگهبان را تا انتها تدارک ببینیم تا در این مواقع زحمات دوستان در اجرا و به خصوص رایی که مردم داده‌اند حقی ضایع نشود و دقت بیشتری شود.

به گزارش فارس سخنگوی هیات مرکزی انتخابات در دوازدهم خرداد امسال از ابطال انتخابات اهر و هریس به علت تخلفات و دخالت های غیرقانونی در این حوزه انتخابیه خبر داد.

سیامک ره‌پیک از ابطال انتخابات اهر و هریس به علت تخلفات و دخالت‌های غیرقانونی در این حوزه انتخابیه خبر داد و اظهار داشت: با توجه به گزارش‌ها، تیم بازرسی به این حوزه اعزام و مسائل مختلف را بررسی کردند که گزارش تفصیلی آن در جلسه امروز شورای نگهبان بررسی شد.

ره‌پیک افزود: بر اساس این گزارش با توجه به تخلفات و دخالت‌های غیرقانونی و مجموعه بررسی‌های تیم بازرسی، این تخلفات در روند انتخابات موثر بوده و آن را مخدوش کرده است نظر شورای نگهبان این شد که انتخابات در این حوزه ابطال شود.

براساس این گزارش، در مراسم تجلیل از دست اندرکاران انتخابات از سه فرماندار تبریز که نتیجه این انتخابات به مرحله بازشماری آرا کشیده و جای نفر چهار و پنجم عوض شد و فمراندار اهر و هریس که انتخابات آن از سوی شورای نگهبان ابطال شد تجلیل و از دست وزیر کشور لوح تقدیر دریافت کردند.

آذربایجان شرقی در مجلس 19 کرسی از 13 حوزه انتخابیه دارد.

آذربایجان شرقی دارای 21 فرمانداری است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجلیل رحمانی‌فضلی به فرماندارانی با انتخابات باطل!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات