حاشیه‌های تکیه مطهری بر صندلی ریاست

برخلاف ریاست مسعود پزشکیان، ریاست علی مطهری در مجلس با تذکرات پیاپی نمایندگان روبرو شد. خبرآنلاین: برخلاف ریاست مسعود پزشکیان، ریاست علی مطهری در مجلس با تذکرات پیاپی نمایندگان روبرو شد.

روز گذشته در غياب علي لاريجاني، پزشکيان رياست جلسه مجلس دهم را بر عهده گرفت. امروز هم علي مطهري نايب رئيس دوم مجلس فرصت يافت تا بر کرسي رياست تکيه بزند.

در اين زمان جهانبخش محبي‌نيا نماينده مياندوآب قصد داشت تذکري در صحن علني ارائه دهد. او در ابتداي سخنانش گفت که برخي به من تذکر دادند که به دنبال مچ گيري نباشم! اما من اين کار را گناه مي‎دانم و فقط مي‌خواهم که آيين نامه رعايت شود.

به گفته وي، ماده 19 آيين نامه مي گويد که نواب رئيس در غياب رئيس مجلس به ترتيب بايد جايگزين او شوند. محبي‌نيا افزود: از اين رو با توجه به حضور آقاي پزشکيان در مجلس، جلوس شما بر تخت رياست مجلس را نوعي ايراد مي‌دانم.

مطهري هم که اين ماده را مي​خواند، گفت: ظاهرا زماني که آقاي رئيس بنده را براي حضور در اينجا فراخواندند، آقاي پزشکيان در صحن نبودند. بالاخره اين تصميم رئيس مجلس بوده است. شما هم خيلي مچ گيري نکنيد و مته به خشخاش نگذاريد.

احمد مازني نماينده تهران نيز در تذکر ديگري بر لزوم حفظ شان نمايندگان تاکيد کرد و از تماس صداوسيما با خودش خبر داد و گفت: سوالشان درباره عدم استقبال نمايندگان از کميسيون فرهنگي بود و مدعي بودند که نمايندگان به جايگاه فرهنگ کشور بي توجه هستند!

مطهري هم در پاسخ اين موضوع را نقطه ضعفي در مجلس خواند که کميسيون‌هاي فرهنگي و قضايي و شوراها طالب کمتري دارند. نايب رئيس مجلس افزود: با توجه به تاکيد موکد رهبري درباره فرهنگ اسلامي و سخنراني اخيرشان، به دوستان نماينده توصيه مي کنيم که اين کميسيون ها بويژه کميسيون فرهنگي را پر کنند. بسياري از نمايندگان هم سوابق فرهنگي خوبي دارند اما به کميسيون‌هايي رفته‌اند که ربطي به تحصيلات و سوابقشان ندارد.

سالک: چرا نمازخانه مجلس را به زیرزمین برده‌اید؟

نماینده روحانی اصفهان در جلسه علنی امروز مجلس نسبت به تغییر جایگاه نمازخانه در مجلس تذکر داد.

حجت الاسلام احمد سالک با تکرار بخشي از سخنان رهبري گفت که «فرهنگ مظلوم است». از نظر او نماد و عظمت اسلام در نماز جماعت است که بايد در مقبال چشم همه باشد تا با شکوه برگزار شود نه اينکه به بهانه اتاق تالار، به زير زمين برود!

وي افزود: نبايد عظمت اين کار بزرگ فرهنگي زير سوال برود و برگزاري نماز در مجلس در زيرزمين انجام شود.

او از مطهري که رياست جلسه را بر عهده داشت، خواست تا همين امروز دستور دهند اين نماد فرهنگ اسلامي در جاي مناسب خود باشد نه دور از چشم. سالک در پايان سخنانش گفت: اميدوارم از نماز دفاع کنيد.

مطهري هم که مي گفت اين تذکر مربوط به اداره مجلس نبوده، در عين حال آن را قابل شنيدن خواند و گفت: اينکه نماز حتما در همانجا باشد يا جاي ديگري، مهم نيست. اما در هيات رئيسه اين موضوع را بررسي مي کنيم. شايد هدف اين بوده که ريا نشود و تظاهر نباشد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حاشیه‌های تکیه مطهری بر صندلی ریاست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات