همایش ظرفیتها و چالشهای زیست محیطی درگناوه برگزار شد

به گزارش ایرنا، دراین همایش که به همت حزب ندای ایرانیان و انجمن یاوران طبیعت این شهرستان باحضور فرماندار و دیگر مسئولان برگزارشد، ظرفیتها و چالشهای زیست محیطی این شهرستان مطرح و بررسی شد.
شرکت کنندگان سواحل ماسه ای، صخره ای و گونه های نادر و بی نظیر گناوه را ظرفیتی غنی برای سرمایه گذاری و توسعه اکوتورسیم با مشارکت جوامع محلی و اجرای طرحهای گردشگری دانسته و تاکید کردند تلاش خود را در معرفی این ظرفیتها و ارایه طرحهای گردشگری برای کمک به این صنعت بکار می بندند.
همچنین آنان، آلایندگی فزاینده دریا بواسطه ورود پسابهای خانگی و پسماندهای شناورها، وضعیت بحرانی سایت پسماند و خطر انقراض گونه های حیات وحش را از جمله چالش های جدی زیست محیطی شهرستان عنوان و راهکار و پیشنهاد برای بهبود این وضعیت ارایه دادند.
فرماندار گناوه دراین آیین گفت: برگزاری چنین همایشهای تخصصی در رشد و توسعه پایدار شهرستان حایز اهمیت است.
سیدعلی پاک نژاد از رویکرد نوین و تخصصی فعالان زیست محیطی همراه تعامل سازنده با دستگاههای متولی ابراز خرسندی کرد که این امر میمون به برکت حضور هوشمندانه مردم در صحنه انتخابات و رویکرد دولت تدبیرو امید در فراهم ساختن زمینه فعالیت های مدنی تجلی یافته است.
وی گفت: مطالب ارزشمند مطرح شده دراین همایش نشان از دغدغه و اهتمام یاوران طبیعت برای حفاظت و بهبود محیط زیست است و پذیرای نقد و طرحهای پیشنهادی فعالان برای دستیابی به اهداف زیست محیطی هستیم.
دراین نشست گزارشی از فعالیتهای یکساله و مهمترین برنامه های سال جاری انجمن یاوران طبیعت ارایه و بر تمرکز آموزشهای زیست محیطی و دو چالش بحرانی آلایندگی فاضلاب و سایت پسماند گناوه ازسوی این انجمن تاکید شد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
6164/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش ظرفیتها و چالشهای زیست محیطی درگناوه برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات