زنجان نخستین مجری طرح 'سفیران انفال' در سطح کشور است

حجت الاسلام سید مجتبی حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و فارس افزود: استان زنجان تدوین و ارائه دهنده طرح 'سفیران انفال' در سطح کشور است که این طرح پس از تدوین و برگزاری جلسه‌های مکرر به وزارت جهاد کشاورزی ارسال و مورد استقبال قرار گرفت.
وی استان زنجان را مجری آزمایشی این طرح در سطح کشور بیان کرد و یادآورشد: طرح 'سفیران انفال' سال‌های آینده در دیگر استان‌ها نیز اجرا می شود.
نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: برخی از کشاورزان تلاشگر در روستاها به منابع ملی و طبیعی تعرض و اقدام به کشت و کار می کنند.
حجت الاسلام حسینی افزود: با توجه به اینکه پیگیری تصرف اراضی ملی باید از طریق دستگاه قضایی انجام شود، سفیران انفال موضوع حلال و حرام کسب را در سطح روستاهایی که اقدام به تصرف کرده اند، تبیین می کند.
وی تاکید کرد: تبیین حلال و حرام کسب و کار و تصرف منابع ملی از نظر شرعی موجب توجیه کشاورزان در روستاها و پیشگیری از دخل و تصرف غیرقانونی و غیرشرعی و رجوع متصرفان به دستگاه قضایی می شود.
نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: روحانیان 'سفیران' اعزامی به روستاهایی که دارای مشکل تصرف اراضی ملی هستند، پس از توجیه متصرفان و ارائه مستندهای قانونی در خصوص غیرقانونی بودن تصرف، از این اقدام خود عقب نشینی می کنند.
حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: استان زنجان دارای 15 سفیر انفال است که این روحانیان یک تا سه روستای را زیر پوشش برنامه‌های خود دارند تا نتیجه گیری نهایی حاصل شود و متصرفان از اقدام خود بازگردند.
وی تاکید کرد: اجرای طرح 'سفیران انفال' موجب جلوگیری از دخل و تصرف غیرقانونی عرصه های منابع ملی، صرفه جویی در وقت، جلوگیری از رجوع به دستگاه قضایی و تبیین نتیجه کسب و کار رزق حلال و حرام انجام می شود.
نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: مهمترین راه حفظ منابع طبیعی، مشارکت مردم است چرا که توسعه زمین‌های کشاورزی یکی از عوامل تهدید منابع طبیعی محسوب می شود.
حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: روحانیان اعزامی به روستاها و علاقه مند به مشارکت در طرح سفیران انفال، باید نسبت به انجام کار تعهد، علاقه به طبیعت داشته باشند و ملبس به لباس روحانیت باشند.
کل اراضی مرتعی، کشاورزی و زراعی استان زنجان دو میلیون و 200 هزار هکتار است که از این مقدار یک میلیون و 200 هزار هکتار شامل مراتع و جنگل‌ها می شود.
7325/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنجان نخستین مجری طرح 'سفیران انفال' در سطح کشور است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات