جوانان برای پذیرش مسئولیت ها، توانمندی های خود را نشان دهند

جمشید انصاری روز سه شنبه در دیدار صمیمی با جوانان منتخب استان زنجان افزود: دوره جوانان اقتضائات خاص خود را دارد و نگاه کشور به آنان به عنوان سرمایه های ملی است.
وی یادآورشد: مسائلی به فکر جوانان می رسد و پیشنهادها و گلایه هایی دارند که چرا به توقع های آنان توجه نمی شود.
انصاری اظهار کرد: مسائل کشور آنچنان که فکر می کنیم، خطی نیست و اداره امور کشور از چنان پیچیدگی هایی برخوردار است که امکان اجرای بسیاری از پیشنهادها وجود ندارد.
استاندار زنجان مهمترین مانع اجرای تمام پیشنهادها را نبود منابع مالی کافی در کشور خواند و گفت: این کمبود اجازه نمی دهد تا مسئولان بتوانند پاسخگوی همه مطالبه های مردم باشند.
وی خاطرنشان کرد: طرح درخواست بد نیست اما یا این پیشنهادها شدنی نیست و یا نیاز به منابع مالی دارد که در اختیار قرار ندارد.
انصاری ادامه داد: اجرای برخی مطالبات و پیشنهادها، علاوه بر تامین مالی، مسیر اولویت بندی و برنامه ریزی را تغییر می دهد و مسئولان باید به طور مدام در نوسان تصمیم گیری باشند که این موضوع برای کشور مشکل ساز می شود.
استاندار زنجان گفت: دولت نمی تواند و نباید، همه پیشنهادهای مردم را پاسخگو باشد و باید خود مردم برای تحقق این مسائل دست به کار شوند.
وی با بیان اینکه کشور باید توسط خود مردم اداره شود، اضافه کرد: دولت می تواند در کنار مردم، کمک دست آنان باشد.
انصاری به فعالیت سمن ها اشاره کرد و این تشکل ها را بستری برای فعالیت داوطلبانه جوانان به منظور آماده شدن برای ورود جدی به مسائل مدیریتی و اجرایی خواند.
استاندار زنجان مهمترین اشکال سازمان های مردم نهاد این استان را نبود تنوع در فعالیت آنها بیان کرد و گفت: به ازای تمام حوزه هایی که جوانان در آن حضور دارند، زمینه برای تشکیل سمن وجود دارد.
وی ابراز کرد: تنوع بخشی فعالیت سازمان های مردم نهاد از آن فرصت هایی است که جوانان می توانند خود را محک بزنند و توانایی و استعداد خود را ارزیابی کنند.
انصاری به موضوع واگذاری مسئولیت به جوانان اشاره کرد و افزود: برای آنکه مسئولیت ها را به تدریج به جوانان واگذار کرد، خود این قشر باید مسئولیت را به عهده بگیرند و توانمندی خود را نشان دهند.
استاندار زنجان گفت: در نتیجه همین تلاش ها باید مسیری برای به عهده گرفتن مسئولیت های سنگین تر به جوانان ایجاد شود.
وی به دغدغه اشتغال جوانان اشاره کرد و یادآورشد: هم اکنون بیکاری در بین افراد 15 تا 64 ساله تعریف می شود که تعداد این افراد در سطح کشور به 66 میلیون نفر می رسد.
انصاری با بیان اینکه منظور از نرخ بیکاری، تعداد افراد بیکار در این جمعیت محسوب می شود، اظهار کرد: هم اکنون با نرخ بیکاری 39.2 درصد در کشور، 26 میلیون نفر بیکار در کشور وجود دارد که باید برای آنان اشتغال ایجاد کرد.
استاندار زنجان با بیان اینکه نزدیک 16 درصد متقاضیان کار می توانند در مشاغل دولتی مشغول شوند، تصریح کرد: بسیاری از رشته های فارغ التحصیلان دانشگاهی در پست های دولتی، تقاضایی ندارد.
وی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر بسیاری از این فارغ التحصیلان مهارت فنی لازم برای ورود به بخش تولید را ندارند که باید در دوره های مهارت آموزی شرکت کنند تا بتوانند وارد کار در مشاغل حوزه تولید شوند.
در این جلسه تعدادی از جوانان به نمایندگی از همه جوانان استان زنجان، دغدغه ها و مشکلات این قشر را مطرح و پیشنهادهایی برای حل آنها ارائه کردند.
این جلسه بنا بود در هفته جوان برگزار شود که مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان علت تاخیر در برگزاری آن را تراکم جلسه ها برشمرد.
3001/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جوانان برای پذیرش مسئولیت ها، توانمندی های خود را نشان دهند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات