رهبران سیاسی آلبانی درباره پیش نویس اصلاحات قضایی به توافق نرسیدند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیات هایی که دوشنبه (دیروز) به ریاست «ادی راما» نخست وزیر آلبانی روز از حزب چپ سوسیالیت و «لولزیم باشا» رئیس حزب راست میانه دمکراتیک، برای گفت و گو درباره اصلاحات قضایی گردهم آمدند، پس از سه ساعت گفت و گو، یکدیگر را به شکست در دستیابی به توافقی درباره پیش نویس بسته قانونی متهم کردند.
راما گفت حزب متبوعش هرگز با تغییر اساسی در پیش نویس طرح اصلاحات که با توصیه های آمریکا، اتحادیه اروپا و کمیسیون ونیز به عنوان نهاد قانونی وابسته به کمیسیون اروپا تهیه شده است، موافقت نخواهد کرد.
وی گفت نباید بیش از منتظر حزب دمکراتیک ماند و پس از این نشست پیش نویس مذکور به پارلمان راسال خواهد شد.
باشا در واکنش به چنین اظهاراتی هشدار داد که هر گونه اقدام یکجانبه در ارسال این پیش نویس به پارلمان برای تصویب نهایی به شکست منجر خواهد شد.
تصویب بسته اصلاحات قضایی به حمایت دو سوم نمایندگان پارلمان آلبانی که در مجموعه 140 کرسی دارد، نیاز دارد. این اصلاحات شامل برخی اصلاحات در مفاد قانون اساسی است که دستیابی به چنین آرایی بدون آرا حزب اپوزیسیون دمکرات میسر نخواهد شد.
آمریکا و اتحادیه اروپا بطور مستقیم در تهیه این پیش نویس نقش داشتند. در این اصلاحات تغییر ساختار نظام قضایی و بررسی عملکرد قضات و دادستان ها را هدف قرار می دهد.
«فدریکا موگرینی» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «یوهانس هان» مقام ارشد اتحادیه اروپا در امور توسعه ای، هفته پیش با انتشار بیانیه هایی خواستار اصلاحات قضایی در آلبانی به عنوان شرط عضویت این کشور در اتحادیه اروپا شدند.
بسته اصلاحاتی مذکور یکی از اصول اساسی در مبارزه با فساد در همه سطوح از جمله نظام قضایی آلبانی قلمداد می شود.
آلبانی از سال 2009 عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بوده است و از دو سال پیش از شرایط عضویت در اتحادیه اروپا برخوردار شد. انتظار می رود در صورت تصویب بسته اصلاحات قانونی و اجرای آن، از امسال مذاکرات عضویت کامل آن در اتحادیه آغاز شود.
بروکسل از سال 2009 به خاطر بحران های سیاسی در آلبانی از پذیرش درخواست نامزدی این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا خودداری کرد.
جمهوری آلبانی واقع در جنوب شرقی اروپا و شبه جزیره بالکان، جمعیتی بالغ بر دو میلیون و 800 هزار نفر دارد و عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و تنها عضو سازمان همکاری اسلامی در اروپاست.
اروپام**9158**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رهبران سیاسی آلبانی درباره پیش نویس اصلاحات قضایی به توافق نرسیدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات