سازمان ملل: وضع شهروندان در نیجر وخیم است

به گزارش تارنمای سازمان ملل متحد، گزارش دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل تاکید می کند: از ماه می( اردیبهشت) تاکنون یر اثر حملات بوکوحرام حدود40 هزار تن در منطقه « دیفا» نیجر ، آواره شده اند که این افراد نیاز شدیدی به کمک غذایی و بهداشتی دارند.
گزارش دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل تصریح می کند: به دنبال حملات مسلحانه بوکوحرام درنیجر، وضعیت انسانی در منطقه «دیفا» این کشور بسیار وخیم است و شهروندان نیازمند رسیدگی فوری هستند.
گزارش دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل هم چنین تصریح می کند: با این حال هنوز آمار رسمی و دقیق در خصوص تعداد آوارگان و میزان تلفات به ثبت نرسیده است.
در همین خصوص و به گزارش رویترز، شهردار بوسو و یک مقام آگاه نظامی روز دوشنبه تایید کردند که بوکوحرام پس از درگیری های یکشنبه شب بار دیگر کنترل شهر بوسو را به دست گرفته است.
بوکوحرام ابتدا روز جمعه گذشته این شهر نزدیک مرز نیجریه را تصرف کرده بود. در حملات روز جمعه 30 سرباز نیجر و دو سرباز نیجریه کشته شدند. نیروهای نیجر صبح شنبه شهر بوسو را پس گرفتند اما یکشنبه شب بار دیگر کنترل این شهر به دست بوکوحرام افتاد.
شهر بوسو بخشی از منطقه «دیفا» نزدیک دریاچه چاد است که کشورهای کامرون ، چاد ، نیجریه و نیجر کشورهای ساحلی آن هستند.
سازمان ملل متحد اواخر اردیبهشت ماه اعلام کرد بیش از 9 میلیون نفر در منطقه «دریاچه چاد» نیاز شدیدی به کمک غذایی دارند.
گروه های حقوق بشری می گویند بوکوحرام تاکنون هزاران زن و دختربچه از جمله بیش از 200 دانش آموز را در کشور همسایه نیجر( نیجریه)ربوده است.
تحلیلگران معتقدند که به خاطر حمله های انتحاری گاه و بیگاه بوکوحرام، تهدید این گروه تروریستی-تکفیری همچنان به قوت خود باقی است.
صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز سه شنبه اعلام کرد شمار کودکانی که در حمله های انتحاری بوکوحرام و عمدتا علیه مناطق غیرنظامی در کشور همسایه نیجریه به کار گرفته می شوند ٬ در قیاس با سال 2014 ٬ ده برابر شده است.
بوکوحرام که حمله های خود را از سال 2009 در نیجریه آغاز کرد، اکنون دامنه فعالیت های تروریستی خود را به کشورهای همجوار نیز گسترش داده است.
این گروه پس از هم پیمان شدن با داعش، به تبعیت از این گروه تکفیری-تروریستی خود را ولایت غرب آفریقا معرفی می کند
خاورم**9377**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان ملل: وضع شهروندان در نیجر وخیم است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات