کلیسای کاتولیک ایتالیا حلول ماه رمضان را به مسلمانان تبریک گفت

اسقف 'امبروجو اسپریافیکو' رئیس کمیسیون گفت وگو میان مذاهب شورای اسقفی ایتالیا، در پیامی به مسلمانان، آغاز ماه مبارک رمضان را به نام کلیسای کاتولیک تبریک گفت.
در این پیام آمده است: برادران و خواهران عزیز مسلمان، من قلبا به نام کلیسای کاتولیک ایتالیا فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به تمام شما مومنانی که به دستورهای خداوند گوش داده و با دقت و تعهد به آن عمل می کنید، تبریک می گویم. امسال ماه مبارک مسلمانان با یکی از سال های ویژه کلیسای کاتولیک همزمان شده که سال مقدس رحمت نام دارد .
وی افزود: ما در لحظات دشوار و حساسی از نظر روابط جهان با اسلام به سر می بریم، اما نباید هراس داشت بلکه باید قبل از هرچیز بر ترس با شناخت یکدیگر غلبه کرد. ما باید یاد بگیریم اسلام را بشناسیم و از قضاوت هایی که در خصوص جهان اسلام وجود دارند جلوگیری کنیم. واقعیت های مثبت فراوانی وجود دارند که باید آنرا آشکار کرد. جامعه ما در ایتالیا خیلی چیزها برای تعریف کردن دارد. ترس با ایجاد روابط و از طریق شناخت متقابل و حمایت متقابل از بین می رود.
اسقف ایتالیایی ادامه داد: باید به آنها که خواهان یک اسلام معتدل هستند، امکان داده شود تا بتوانند صدای این اسلام را برسانند. رمضان ماه نماز و دعا است و فکر می کنم که دعا نزد پرودگار یک نیروی بزرگی باشد. عقیده دارم آنهایی که میان مسلمانان به خدا مراجعه می کنند و رحمت او را می طلبند، کمکی برای امکان پذیر شدن همزیستی و با هم بودن برادرانه و محکم هستند.
مسجد بزرگ شهر رم روز دوشنبه (دیروز) را روز اول ماه رمضان در ایتالیا اعلام کرد، در حالی که جوامع شیعی و بسیاری از مسلمانان اهل تسنن روز سه شنبه را نخستنین روز رمضان اعلام کردند.
حدود یک میلیون و 700 هزار مسلمان که اکثر آنها اهل تسنن هستند، در ایتالیا زندگی می کنند که از این تعداد حدود 70 هزار نفر ایتالیایی هستند.
اتباع مراکش با 504 هزار نفر بیشترین شمار مسلمان را در ایتالیا تشکیل می دهند و به دنبال آنها به ترتیب اتباع مسلمان آلبانی (271 هزار نفر)، بنگلادش (117 هزار)، تونس (111 هزار)، مصر (105 هزار)، پاکستان (101 هزار)، سنگال (97 هزار)، مقدونیه (59 هزار)، کوزوو (49 هزار)، الجزایر ( 26 هزار)، بوسنی هرزگوین (25 هزار) و ترکیه ( 22 هزار) قرار دارند.
اروپام**461**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کلیسای کاتولیک ایتالیا حلول ماه رمضان را به مسلمانان تبریک گفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات