گرمای شدید در اهواز صدای کنتورها را درآورد

مقصود حق شناس گفت: با توجه به گرم شدن هوا در ۲۴ ساعت گذشته بالاترین آمار حوادث مربوط به آتش سوزی کنتورهای برق با ۹ مورد بوده است. آفتاب : مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: با توجه به گرم شدن هوا در ۲۴ ساعت گذشته بالاترین آمار حوادث مربوط به آتش سوزی کنتورهای برق با ۹ مورد بوده است.

مقصود حق شناس اظهار کرد: ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ نوبت آژیر امدادی ایستگاه های عملیاتی آتش نشانی به صدا در آمد و آتش نشانان به یاری مردم شتافتند.

وی افزود: بعد از آتش سوزی کنتورهای برق، دفع حیوانات موزی با هفت مورد، تصادف خودرویی با پنج مورد و آتش سوزی اماکن با چهار مورد بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز درخواست کرد: از همشهریان استدعا داریم به منظور کاهش احتمال وقوع حوادث با توجه به استفاده حداکثری همشهریان از وسایل برودتی به نکاتی از جمله استفاده از سیم، فیوز و لوازم استاندارد در برق کشی اماکن، دستکاری نکردن فشنگی فیوز و نصب فیوزهای انشعابی از کنتور بر مبنای مصرف توجه و توصیه های ایمنی را به کار بگیرند.

حق شناس در پایان گفت: ممنوعیت انشعاب بیش از حد از پریز برای مصرف چندین دستگاه، استفاده از وسایل برقی استاندارد، استفاده نکردن از وسایل پر مصرف مانند لباسشویی، اتو و ظرفشویی در اوج زمان مصرف برق، الزامی بودن نصب کلید حفظ جان و خارج کردن وسایل مصرفی بدون استفاده از برق در هنگام خارج شدن از منزل از دیگر توصیه ها است.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گرمای شدید در اهواز صدای کنتورها را درآورد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات