رعایت الزامات زیست محیطی در طرح های زیربنایی و شهرسازی ضروریست

عزیز فیلی روز سه شنبه در کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی افزود: مطابق مواد برنامه پنجم توسعه کشور، پیوست زیست محیطی برای هر طرح عمرانی الزامیست و اجرایی کردن این قانون با توجه به اینکه سیاست محوری دولت است باید با حساسیت ویژه و قاطعیت دنبال شود.
وی ادامه داد: علل و ریشه اغلب جراحات عمیق زیست محیطی و چالش های اساسی استان مرکزی از کم توجهی به مطالعات زیست محیطی و پیش بردن اهداف اقتصادی و صنعتی به بهای قربانی کردن منابع پایه بوده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی بیان کرد: توسعه اقتصادی و صنعتی نقاط مختلف استان مرکزی مهمترین رویکرد اصلی کارگروه زیربنایی و شهرسازی این استان است اما الزامات زیست محیطی و رعایت حریم محورهای مواصلاتی استان باید در هر برنامه توسعه ای در نظر گرفته شود.
وی اضافه کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های استان مرکزی باید در ارائه پروانه فعالیت به صنعتگران دقت بیشتری داشته باشند و واحدهای صنعتی را که موجب آلودگی آب، خاک و هوا می شوند را به مکان هایی دور از شهرها انتقال دهند.
طرح توسعه مرکز خیریه جامع توانبخشی شبانه روزی شهرستان اراک در کیلومتر 30 محور اراک- قم، اجرای طرح مجتمع گردشگری در اراضی موسوم به ابراهیم آباد اراک، طرح نوسازی بنای قدیمی باغ ورزنه اراک، اجرای طرح مجتمع خدماتی رفاهی در زرندیه، اجرای طرح مجتمع خدماتی رفاهی توسط شرکت آسمان آبی آمیتیس در اراضی شنک زرندیه، اجرای طرح شن و ماسه کوهی در اراضی موسوم به دربند اران خمین، احداث مجتمع خدمات رفاهی در محلات و طرح دانه بندی معدن شن و ماسه امان آباد اراک از مهمترین مصوبات این نشست بود.
3017/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رعایت الزامات زیست محیطی در طرح های زیربنایی و شهرسازی ضروریست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات