افتتاح کارگاه تولید لحاف و تشک همیار زنان سرپرست خانوار در چاراویماق

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی روز سه شنبه در آیین افتتاح این کارگاه گفت: این کارگاه با اعتبار بیش از 180 میلیون ریال به بهره برداری رسیده و برای تجهیز و خرید مواد اولیه آن از اعتبارهای بهزیستی استفاده شده است.
محسن ارشد زاده افزود: گروه های همیار زنان خانوار برای توانمند سازی و اشتغال زنان سرپرست خانوار تشکیل می شود و هم اکنون در کل استان 20 گروه همیار راه اندازی شده و مشغول فعالیت هستند.
وی یادآور شد: گروه همیار زنان سرپرست خانوار 'نشاط '، اولین گروه در شهرستان چاراویماق است که در زمینه تولید لحاف، تشک و بالش به منظور صادرات آن ها به کشورهای همسایه فعالیت می کند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح های توانبخشی مبتنی بر جامعه در تمام روستاها، اظهار کرد: تاکنون حدود 500 توانجو در شهرستان چاراویماق شناسایی شده و در حوزه زنان سرپرست خانوار نیز حدود 300 پرونده تشکیل شده است.
ارشدزاده با بیان اینکه که از تعداد کل افراد تحت پوشش این شهرستان حدود 320 خانواده از خدمات مستمر ماهانه سازمان برخوردار هستند، ادامه داد: در ماه آینده و همزمان با هفته بهزیستی اولین مرکز آموزش و توانبخشی توانجویان در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری می رسد.
در کارگاه تولید لحاف، تشک و بالش همیار زنان سرپرست خانوار نشاط چاراویماق برای 9 نفر اشتغال زایی ایجاد شده است.
شهرستان چاراویماق با حدود 39 هزار نفر جمعیت در 150کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7484/8023/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افتتاح کارگاه تولید لحاف و تشک همیار زنان سرپرست خانوار در چاراویماق» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات