سرمایه گذاری 35 هزار میلیارد ریالی در بنادر کشور

جلیل اسلامی روز سه شنبه در آئین معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر گفت : تحولات خوبی طی دو سال گذشته در حوزه سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی دربنادر کشور بوجود آمده که چنین تحولی زمینه ساز رونق تجاری و افزایش تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر شده است .
وی برون سپاری برخی از خدمات را یکی از ماموریت های سازمان بنادر و دریانوردی در کشور بیان کرد و ادامه داد : درسایه چنین اقداماتی سعی شده تا همه سرمایه گذاران درقالب فراخوان و مذاکره بتوانند در بنادر سرمایه گذاری کنند و دراین حوزه هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.
معاون اموربندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت : با وجود آنکه تحریم های ظالمانه سال های گذشته اثرات نامطلوبی بر فرآیند عملکرد بنادر برجای گذاشت منتهی چنین اتفاق تلخی در حقیقت فرصتی مغتنم برای بازبینی ظرفیت ها با هدف بهره وری بهتر از ظرفیت ها و فرصت های موجود در بخش افزایش رونق تجاری در بنادر بود.
اسلامی با بیان اینکه حدود 90 درصد تجارت از طریق ناوگان حمل و نقل دریایی در دنیا انجام می گیرد ، افزود : امروز یکی از اهداف مهم سازمان بنادر و دریانوردی توسعه و تقویت زیرساخت های تجاری ، افزایش ظرفیت واقعی حمل و نقل بویژه شقوق ترانزیتی و کانیتری است.
وی اظهارداشت : اکنون ظرفیت تجاری بنادر کشور حدود 210 میلیون تن است درحالی که از میزان ظرفیت حدود 160 میلیون تن عملیاتی می شود و این نشانه آن است که باید در حوزه افزایش شقوق ترانزیتی و کانتینری تلاش های بیشتری صورت گیرد.
اسلامی همچنین موقعیت مکانی بندر نوشهر را از لحاظ واقع شدن در حوزه شهری بسیار نامطلوب دانست و ساخت راه اختصاصی، تامین زمین های اراضی پسکرانه ای و حمایت همه جانبه مسئولان نهادهای ذیربط را راهکاری مناسب برای برون رفت از مشکلات ترافیکی و شتاب بخشی در تخلیه و بارگیری کالا دراین بندر ذکرکرد.
معاون امور بندری سازمان بنادر ودریا نوردی در این آئین سیاوش رضوانی گیل کلایی را به عنوان مدیر کل جدید بنادر و دریانوری مازندران معرفی و از زحمات منوچهر تاتینا مدیرکل سابق این بنادر قدردانی کرد.
7078 /1602/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمایه گذاری 35 هزار میلیارد ریالی در بنادر کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات