شاخص کل بورس 254 واحد پایین آمد/بازگشت شاخص به کانال 75 هزار واحدی

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، در پایان معاملات امروز، 934 میلیون و 273 هزار سهم و حق تقدم به ارزش بیش از سه هزار و 83 میلیارد ریال در 63 هزار و 979 نوبت خرید و فروش شد.
نمادهای وبملت، خساپا، خودرو، کچاد، وبانک و فولاد بیشتری تاثیر منفی را بر شاخص کل برجا گذاشته و سبب افت شاخص شدند و نماد وبصادر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت.
همه شاخص های اصلی بازار سرمایه امروز کاهش داشتند؛ بر این اساس شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) 92 واحد، شاخص کل (هم وزن) 13 واحد، شاخص قیمت (هم وزن) 11 واحد، شاخص آزاد شناور 414 واحد، شاخص بازار اول 233 واحد و شاخص بازار دوم 224 واحد افت کردند.
در معاملات امروز، بیشترین افزایش قیمت به نمادهای معادن بافق، داروسازی اکسیر، سپنتا، داروسازی سینا و صنایع شیمیایی سینا تعلق داشت.
حق تقدم بین المللی محصولات پارس، حق تقدم صنایع کاشی و سرامیک سینا، فولاد مبارکه اصفهان، ماشین سازی نیرومحرکه و صنایع کاغذ سازی کاوه نیز با بیشترین کاهش قیمت مواجه شدند.
شاخص کل بورس و اوراق بهادار دیروز (دوشنبه) 31 واحد عقب کشید و به رقم 76 هزار و 128 واحد رسید.

** داد و ستد 156 میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی در فرابورس ایران
به گزارش فرابورس ایران، در معاملات امروز فرابورس 348 میلیون ورقه بهادار در 23 هزار نوبت به ارزش793 میلیون ریال خرید و فروش شد.
با افت 2.11 واحدی شاخص کل فرابورس ایران نسبت به دیروز، آیفکس (شاخص فرابورس) رقم 812.67 واحد را به ثبت رساند و پالایش نفت تهران بیشترین تاثیر را بر شاخص فرابورس گذاشت.
امروز اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا3» با دادوستد حدود 136 هزار ورقه به ارزش 126 میلیارد ریال در صدر بالاترین حجم و ارزش معاملات اوراق با درآمد ثابت قرار گرفت؛ در چهار نماد اسناد خزانه اسلامی هم در مجموع، 156 میلیارد ریال مبادله شد.
امروز بیشترین حجم و ارزش معاملات سهام متعلق به نماد ذوب آهن اصفهان بود به طوری که 32 میلیون سهم این شرکت به ارزش 98 میلیارد ریال دادوستد شد.
در بازار اول، 19 میلیون و 750 هزار اوراق بهادار به ارزش 47 میلیارد ریال دادوستد شد که طی آن بالاترین حجم و ارزش معاملات به نام سرمایه‌گذاری مسکن الوند ثبت شد.
همچنین 96 میلیون و 720 هزار اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش 304 میلیارد ریال دادوستد شد و بیشترین حجم و ارزش در این بازار در اختیار ذوب آهن اصفهان بود.
در میان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF)، صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان، بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد به طوری که حجم معاملات این صندوق امروز به یک میلیون و620 هزار ورقه بهادار رسید.
براساس این گزارش، نماد شرکت‌های توکا رنگ فولاد سپاهان، حمل ونقل ریلی پارسیان و کوثر مرکزی بیشترین افزایش قیمت و نماد شرکت‌های مرجان‌کار، سرمایه‌گذاری مسکن الوند و کشتیرانی دریای خزر بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.
همچنین‏هر ورقه حق تقدم تسهیلات مسکن ضمن افزایش قیمت دربازه830 تا 848 هزار ریال معامله شد و بیشترین افزایش قیمت مربوط به نماد آذر‌ماه 94 بود.
امروز، نماد معاملاتی شرکت بیمه پاسارگاد پس از ارائه اطلاعات واقعی و نماد معاملاتی شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم بازگشایی شد.
اقتصام**2022**2023

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شاخص کل بورس 254 واحد پایین آمد/بازگشت شاخص به کانال 75 هزار واحدی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات