استاندار: رتبه آذربایجان غربی از نظر شاخصهای توسعه در 37 سال گذشته ارتقا نیافته است

قربانعلی سعادت روز سه شنبه در جلسه ستاد تدوین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آذربایجان غربی افزود: تمرکز 50 درصد از امکانات در تهران و اصفهان موجب ایجاد شکافی عمیق بین این اغلب استانها و به خصوص استانهای زاگرس نشین شده است.
وی بیان کرد: برنامه ششم توسعه در صدد ترمیم شکاف موجود بین استان های مختلف کشور بوده و نگاهی ویژه به علل توسعه نیافتگی در استانهای زاگرس نشین دارد.
سعادت بیان کرد: شکاف بین استان های مختلف کشور هم اکنون عمیق تر شده و اگر برنامه ششم توسعه مانند سالهای قبل تدوین شود، نشستهای تشکیل شده برای تدوین برنامه ششم توسعه در استان بی ثمر و چیزی جز حرکتی نمایشی برای برنامه ریزی نخواهد بود.
وی اظهار کرد: ضروری است تا در استان مشکلات و موانع شناسایی شود و تحت عنوان کمیته های مختلف جمع بندی شده و به مراکز تصمیم گیری در تهران ارائه شود.
استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: در صورت نیاز سازمان مدیریت می تواند با مشاورانی در این زمینه عقد قرارداد کرده و مشکلات و نیازها را به طور کامل احصا و برای رفع آنها برنامه ریزی کند.
علیرضا رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: هرگونه برنامه ریزی توسعه ای باید بر پایه نگاه آسیب شناسانه و مساله محور صورت گیرد.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت توجه و مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی اظهار کرد: نباید از کنار مسائل اجتماعی و فرهنگی به سادگی عبور کرد و باید تمام تلاش و توان خود را در جهت مقابله و کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه موضوع مقابله با اعتیاد و حاشیه نشینی به کار بگیریم.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از استانهای توسعه نیافته و محروم کشور محسوب می شود که از نظر شاخص های توسعه در بخشهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و زیرساخت های ورزشی در رتبه های آخر کشوری قرار دارد.
7125/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار: رتبه آذربایجان غربی از نظر شاخصهای توسعه در 37 سال گذشته ارتقا نیافته است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات