استاندار خراسان شمالی خواستارشتاب در اجرایی شدن پروژه فاز دوم مجتمع پتروشیمی شد

به گزارش روز سه شنبه اداره کل روابط عمومی استانداری؛ سیدعلی اکبر پرویزی در نشست بررسی وضعیت فاز دوم پتروشیمی در محل نهاد ریاست جمهوری با حضور مدیران نهاد ریاست جمهوری، نمایندگان تام الاختیار سهامداران، نمایندگان تام الاختیار وزارت خانه های نفت، صنعت و معدن و تجارت و آموزش و پرورش ، گزارشی از روند اجرایی شدن پروژه و امور مقدماتی و توافقات انجام شده به ویژه در زمینه تامین خوراک گاز با اعمال تخفیف و تامین آب مورد نیاز و همچنین اقدامات صورت گرفته در زمینه تامین منابع مالی از طریق بانک ملت و به خصوص تصویب منطقه ویژه اقتصادی در حاشیه پتروشیمی خراسان ارایه کردند.
در ادامه هر یک از صاحبان سهام به بیان دیدگاه ها و برنامه های خود در این زمینه پرداختند که در نهایت مقرر شد ظرف مدت محدود، طرح توجیهی، اقتصادی و فنی با توجه به آخرین وضعیت موجود از جمله تامین خوراک گاز و آب و منابع مالی، بازنگری و ارایه شود.
مقرر شد شرکت ملی توسعه صنایع پتروشیمی ایران به عنوان شرکت مورد قبول سهامداران برای بازنگری این طرح تعیین شود و همزمان شرکت پتروشیمی خراسان ضمن پیگیری موضوع ، مذاکرات لازم را با شرکت های سرمایه گذاری خارجی و بانک های عامل داخلی و صندوق توسعه ملی به منظور ارایه راهکار عملی برای اجرایی کردن پروژه به عمل آورد.
همچنین مقرر شد پس از بازنگری و ارایه طرح توجیهی اقتصادی برای جمع بندی و اتخاذ تصمیم نهایی در جلسه ای با حضور وزاری مربوطه مطرح شود.
مجتمع پتروشیمی خراسان در 17 کیلومتری شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد که در سال 75 به بهره برداری رسید. در چند سال اخیر بیشترین تولیدات این واحد صنعتی بخصوص کریستال ملامین آن به خارج از کشور صادر شده است.
هم اکنون طرح توسعه آن در دستور کار قرار گرفته است.
6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار خراسان شمالی خواستارشتاب در اجرایی شدن پروژه فاز دوم مجتمع پتروشیمی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات