پشتیبانی صندوق حمایت ازپژوهشگران وفناوران از10طرح پژوهشی میان‌گروهی

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، کارگروه میان گروهی این صندوق درآخرین جلسه خود با بررسی 15 طرح پژوهشی ارائه شده به این کارگروه پشتیبانی از 10 طرح را مورد تصویب قرار داد.
طرح‌های پژوهشی مصوب درکارگروه میان گروهی درزمینه‌های نانوکامپوزیت، سنتزنانوذرات برای دارورسانی، سنتز کمپلکس ضد سرطانی(شیمی دارویی)، سلول خورشیدی و تولید میکرو کپسول است که ارائه مقاله ISI و دانش فنی و نمونه محصول از تعهدات این طرح‌ها است.
این گزارش می افزاید، روند رو به رشد علوم و تحقیقات بین­ رشته‌ای، نقش و جایگاه این رویکرد نوین درتحولات علمی و فناوری جهان، بیانگراهمیت وضرورت توجه به این حوزه درکمک به توسعه علمی کشور است که با توجه به نقش و جایگاه فرابخشی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به عنوان ' بنیاد ملی علم ایران' در سطح کشور، کارگروه میان‌ گروهی صندوق فعالیت خود را با حمایت از توسعه پژوهش­‌های میان رشته­ ای و میان گروهی در حوزه علوم تجربی انجام می‌دهد.
این کارگروه، ضمن تعیین عرصه‌های اولویت دارصندوق براساس اسناد بالادستی و نیاز کشور، به بررسی و ارزیابی طرح‌های پژوهشی پژوهشگران با موضوعات بین رشته‌ای که در نقشه جامع کشور، برنامه پنجم توسعه و نقشه سلامت کشور تعیین شده، می‌پردازد.
اعضای این کارگروه از برجسته ترین استادان وهیات علمی دانشگاه های برتر کشوردررشته‌های مهندسی پلیمر، مهندسی بافت ، مهندسی پزشکی، داروسازی، توانبخشی، محیط زیست هستند، توجه به روند جهانی مطالعات و تحقیقات لزوم حرکت‌های ملی فناورانه را به منظور توسعه دانش فنی و ایجاد توان تولید صنعتی در کشور را مشخص می‌کند بنابراین توجه و اهمیت صندوق به رشته‌هایی که اولویت قرار داده تعیین کننده حرکت در این مسیر است.
علمی (1)** 9340**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پشتیبانی صندوق حمایت ازپژوهشگران وفناوران از10طرح پژوهشی میان‌گروهی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات