شورای شهر مدام قانون‌گذاری می کند و خروجی ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، محمدسالاری در جلسه علنی شورای شهر تهران در واکنش به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در خصوص میزان مطالبات شهرداری تهران از دولت اظهارداشت: از مهمترین مشکلات مربوط به شورا و شهرداری اینست که ما مدام قانونگذاری میکنیم قانون هایی که هیچ خروجی ندارد چراکه بعضا این قانون ها اجرایی نیست یا اجرا نمی شود.

وی ادامه داد: شورا طی ۱۵-۱۶ سال گذشته به اندازه کافی قانونگذاری کرده است حتی قوانین اضافی. اکنون شورای چهارم با توجه به اینکه شهرداری تهران که رکورددار طولانی ترین زمان تصدی گری در شهرداری است و تجربیات زیادی کسب کرده است، اکنون به جایی رسیده که باید یکسری محورهای راهبردی را برای آن تدوین کرد و جلساتی را به بررسی این موضوعات اختصاص داد هرچند که موضوعات چالشی باشد.

این عضو شورا با تاکید بر اینکه ارائه چنین گزارشاتی بسیار مفید است گفت: امروز برای یکبار هم که شده برای رسانه ها، شهروندان، اعضای شورا و به طور کلی اذهان عمومی مشخص شد که دولت ها چقدر بدهی به شهرداری دارند هرچند که در این گزارشات اشکالاتی هم وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد اما مشکل اصلی اینجاست گزارشی که در جلسه ارائه می شود، بعد از جلسه مورد پیگری قرار نمی گیرد که نتیجه ای برای آن حاصل شود.

سالاری با اشاره به اینکه دولت فعلی با توجه به نقدینگی موجود نسبت به پرداخت بدهی ها بهتر از دولت گذشته عمل کرده است تاکید کرد:دولت می بایست براساس مصوبات مجلس عمل کند و اگر موردی در مجلس تصویب نشود دولت نمی تواند خلاف قانون کاری را انجام دهد.

وی افزود: تکلیفی که می توان برای این گزارش تعیین کرد این است که حسابرسان پیگیری کنند آنچه که در مجلس مصوب شده و تکلیف بوده چیست و چقدر از آن انحراف صورت گرفته است و آنرا اعلام کنند.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در ادامه جلسه با تاکید چندین باره بر لزوم خروج شورای شهر تهران از روزمرگی گفت: ما الان دیگر باید به موضوعات راهبردی مانند درآمدهای پایدار یا موضوع مدیریت یکپارچه شهری که مجلس فعلی آنرا بررسی می کند، بپردازیم که طبق آن عملا اختیارات شورا کاهش می یابد و من بارها به آقای چمران تذکر داده ام که اعضای شورا را در جریان گزارشات جلساتی که شرکت می کنند قرار دهند و کمیته های مشترک شورا ، دولت ، مجلس احیا شوند متاسفانه مابه عنوان پارلمان شهری پایتخت در جریان جلسات قرار نمی گیریم .

وی ادامه داد: در حال حاضر مدیریت یکپارچه شهری دارای مشکلات اساسی است که مقصر آن هم وزارت کشور می باشد و ما بارها از رییس شورا خواستیم جلسات مشترکی تشکیل دهند تا ما نیز نظرات خود را ارائه دهیم که متاسفانه عملی نشد.

سالاری در پایان بر لزوم اختصاص جلسات شورا به بررسی چالش های اساسی شهر تهران تاکید کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شورای شهر مدام قانون‌گذاری می کند و خروجی ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات