سد معبر جرم محسوب می شود/جریمه و توقیف خوردوهای دوره گرد

 به گزارش خبرنگار مهر، علی کریمی کرمان صبح چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل مرتبط با جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز و فاقد مجوز و همچنین جلوگیری از حاشیه نشینی و امور مرتبط با سد معبر ضمن ارائه راهکارهای قانونی و همچنین رعایت ماده ۹۵ قانون مبنی بر حمایت از شهرداری در خصوص برخورد قانونی با متخلفین توسط قوه قضاییه تاکید کرد.

وی اظهار کرد: شهرداری در خصوص اجرای قانون در مباحث مربوط به اجرائیات باید ساز و کار قوی با بکارگیری افراد اهل فن و آشنا به مسائل قانونی و همچنین با داشتن مدارک مستند مبنی بر انجام کار خلاف، با اقتدار عمل کند و مطمئن باشد که قوه قضاییه نیز در این زمینه و بر طبق ماده ۹۵ قانون، از شهرداری حمایت لازم را بعمل خواهد آورد.

کریمی افزود: پیشنهاد می شود شهرداری بخشی از عوامل خود را در حاشیه شهر متمرکز و طبق ماده ۱۱۰ قانون برخورد کند و همچنین کمیسیونهای مربوطه را در راستای اجرای قانون افزایش دهد.

وی گفت: در خصوص متخلفینی که مرتکب سد معبرمیشوند در بحث اصناف و کسبه، قانون صریح وجود دارد و مصداق بارز تصرف عدوانی است و جرم محسوب می شود و با آنها برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

بازپرس شعبه ۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی کرمان عنوان کرد: در بحث سد معبر خودروهای دوره گرد و دست فروشان نیز از این به بعد شهرداری طبق قانون ضمن تسلیم برگ جریمه خودرو در صورت تکرار خودرو توقیف و به پارکینگ برای طی مراحل قانونی هدایت می شود.

معاون خدمات شهری شهردار نیز در این جلسه ضمن تشکر از حمایتهای قانونی قوه قضائیه از شهرداری در خصوص مسائل مربوط به حوزه شهرسازی و خدمات شهری گفت: انتظار ما این است که همانند گذشته در این خصوص اقدامات لازم انجام شود و  راهکارهای مناسب در خصوص اجرای قانون، رفع معضلات حاشیه نشینی و سد معبر اصناف و خودروها ارائه شود.

 محمدرضاخانی بر اجرای به موقع و قاطع قانون مبتنی بر رعایت عدالت در برخورد قانونی به دلیل برخورد با متخلفین توسط شهرداری تاکید دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سد معبر جرم محسوب می شود/جریمه و توقیف خوردوهای دوره گرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات