نبايد با آسيب‌های اجتماعی به صورت نمايشی برخورد كرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید محسن صادقی در این جلسه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که از اعتیاد، حاشیه نشینی، فساد، فحشا، بی بند و باری و طلاق به عنوان اصلی‌ترین آسیب‌های اجتماعی یاد کرده‌اند، اظهار كرد: بر اساس منویات معظم له، شناسایی نقاط بحرانی و برنامه‌ریزی و تلاش برای کاهش آنها از اولویت‌ها است.

وی افزود: امسال در کنار اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه‌ریزی و تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، دومین اولویت ملی کشور است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی به روند افزایشی آسیب‌ها و جرائم در کشور اشاره كرد و گفت: تشکیل این ستاد پاسخی به این روند است که با عضویت اعضا مشخص و شرح وظایف مدون در این حوزه فعالیت خواهد کرد.

صادقی افزود: در این ستاد وظیفه و تکلیف جدیدی برای دستگاه‌های عضو ایجاد نشده است، بلکه با شناسایی ظرفیت های موجود و تقسیم کار منطقی در این حوزه فعالیت خواهند کرد. 

وی با تاکید بر هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی در این حوزه خاطر نشان کرد: اگر چه کارگروه‌ها و کمیسیون‌های مختلف در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی فعالیت می‌کنند ولی تجربه نشان داده که به منظور اثر بخشی بیشتر، باید از اقدامات بخشی و سلیقه‌ای اجتناب شود.  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: برای فعالیت موثرتر این ستاد و کارگروه های ذیل آن، ساختارهای موازی و کمیسیون‌های مشترک، تجمیع خواهند شد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار كرد: حوزه آسیب‌های اجتماعی عالمانه است و نمی‌شود با آن به صورت عامیانه، نمایشی و سیاسی برخورد کرد بلکه باید با جدیت و کارشناسی در این حوزه وارد شد.

صادقی با تاکید بر انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی ماندگار و اساسی گفت: فعالیت با گرایشات بخشی و صرفا برای رفع تکلیف از جمله چالش‌های این حوزه است.

وی خاطر نشان کرد: شناسایی وزن جرائم و جغرافیای آن و تعیین اولویت از جمله مواردی است که باید در صدر برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد تا بتوان به نتیجه مطلوب در این حوزه دست یافت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، توجه به سبک زندگی و سلامت اجتماعی، اهمیت دادن به نیازهای فرهنگی و اجتماعی و ذائقه‌هایی که وجود دارد و یا ایجاد می‌شود و مدیریت و ساماندهی فضاهای سایبری و شبكه‌های مجازی با عنایت به گستردگی آن را از دیگر مواردی دانست که به کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی منجر خواهد شد.

صادقی بر اشاره به نقش تعیین کننده رسانه در فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی بر استفاده از این ظرفیت تاکید کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نبايد با آسيب‌های اجتماعی به صورت نمايشی برخورد كرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات