۳۸پایگاه سنجش سلامت نوآموزان در کرمان راه اندازی شد

 به گزارش خبرنگار مهر، موسی برومند صبح چهارشنبه در آیین افتتاح طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان استان کرمان با اشاره به راه اندازی ۳۸ پایگاه سنجش سلامت در این استان گفت: پنج پایگاه در شهر کرمان راه اندازی شده است.

برومند با اشاره به اینکه یک پایگاه در نوبت شیفت عصر و یک پایگاه به صورت تخصصی فعالیت می کند، افزود: امسال دو پایگاه عشایری در شهرستان های نرماشیر و عنبرآباد پیش بینی شده است.

وی از ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان برای شرکت در این طرح خبر داد و یاداور شد: ۵۴ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در استان کرمان تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

سرپرست  اداره آموزش و پرورش استثنایی آموزش و پرورش استان کرمان شناسایی و پیشگیری از بروز بیماری ها به منظور کیفیت بخشی و پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان را هدف از اجرای طرح گفته شده دانست و گفت: شناسایی به موقع اختلالات در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان موثر است.

وی از شرکت ۵۴ هزار دانش آموز بدو ورود به دبستان در این طرح طی سال گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد ۴۳ هزار و ۴۰۹ نفر به مدارس عادی معرفی شدند.

برومند با اشاره به معرفی هفت هزار و ۲۱۶ نفر به مرحله تخصصی گفت: از این تعداد ۹۰۳ نفر مشکل بینایی، ۴۴۹ نفر نقص شنوایی و پنج هزار و ۲۰۹ نفر مشکل آمادگی تحصیلی داشتند.

برومند ادامه داد: به دلیل مداخله زود هنگام و تشخیص و اقدامات موثر، پیش بینی کردیم ۵۰ درصد از مدارس استان کرمان از مرداد ماه  کار سنجش سلامت دانش آموزان نوآموز سال آینده را شروع کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۳۸پایگاه سنجش سلامت نوآموزان در کرمان راه اندازی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات