شهرداری مشهد طرح‌های جامع و تفصیلی مصوب فعلی را ملاک قرار دهد

شورای شهر مشهد شورای شهر مشهد مقدس با تصویب مصوبه‌ای نسبت به ابلاغیه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، شورای شهر مشهد با تصویب مصوبه‌ای نسبت به ابلاغیه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور واکنش نشان داد.

در لایحه‌ای که امروز شهرداری به صحن علنی شورای شهر مشهد آورد آمده است: از آنجا که برابر ماده 7 قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری در صورتی برای شهرداری‌ها لازم الرعایه است که وفق ماده 2 قانون مزبور بوده و در راستای حدود وظایف و اختیارات شورای مذکر باشد و ماده دو وظایف شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به شرح زیر بیان شده است:

بررسی پیشنهادهای لازم در مورد سیاست‌های کلی شهرسازی برای طرح در هیئت وزیران. اظهار نظر نسبت به پیشنهادها و لوایح شهرسازی و مقررات مربوط به طرح‌های جامع شهری که شامل منطقه بندی، نحوه استفاده از زمین، تعیین مناطق صنعتی و بازرگانی، اداری، مسکونی، تاسیسات عمومی، فضای سبز و سایر نیازمندی‌های عمومی شهر است. بررسی و تصویب نهایی طرح‌های جامع شهری و تغییرات آنها در خارج از نقشه‌های تفصیلی. تصویب معیارها و ضوابط و آئین نامه‌های شهرسازی.

نظر به اینکه ابلاغیه شماره 300 .6022 مورخ 95.2.18 و مصوبات جلسه 95.3.3 شورای عالی شهرسازی و معماری در چهارچوب وظایف احضا شده شورای مذکور در ماده 2 قانون نیست بنابراین شهرداری مشهد موظف است تا به‌منظور پاسخگویی به شهروندان طرح‌های جامع و تفصیلی مصوب موجود را ملاک عمل قرار دهد.

بنابراین مصوبه شهرداری مشهد موظف است تا با دقت، طرح‌های موجود که از گذشته مورد استفاده قرار داشته‌اند را همواره در دستور کار قرار دهد و هیچ الزامی برای انجام ابلاغیه شورای معماری و شهرسازی نداشته باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرداری مشهد طرح‌های جامع و تفصیلی مصوب فعلی را ملاک قرار دهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات