بانک اطلاعات صنایع غذایی مازندران تدوین شد

صنایع غذایی رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران با اشاره به اینکه نظام اطلاع رسانی کارآمد در حوزه صنایع غذایی باید داشته باشیم، گفت: بانک اطلاعات صنایع غذایی مازندران تدوین شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، اسماعیل خاتمی مقدم بعد از ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: اصلاح کیفیت و بهره‌وری نظام توزیع در محصولات غذایی عمده ترین ماموریت‌های انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی استان است.

وی افزود: باید برای ساماندهی در جهت کارآمدی نظام توزیع در محصولات غذایی برنامه‌ریزی هدفمند داشته باشیم.

رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران با اشاره به اینکه نظام اطلاع رسانی کارآمد در حوزه پاسخگوی نیازهای مصرف کننده برای کیفیت و محصولات صنایع غذایی نداریم، تصریح کرد: باید کیفیت محصولات غذایی از سوی دولت بیشتر به مصرف کنندگان معرفی شود.

خاتمی مقدم با بیان اینکه باورهای مردم نسبت به استفاده از محصولات غذایی و لبنی باید واقعی باشد، افزود: برای تقویت استفاده بهینه شیر در جامعه از دانش آموزان مدارس بهره‌گیری کردیم.

وی با اعلام اینکه باورهای مختلف در حوزه صنایع غذایی مربوط به لبنیات، فرآورده‌های گوشتی، آرد و غلات و روغن را در استان به منظور افزایش رضایت مصرف کنندگان احصا می‌کنیم، گفت: بانک اطلاعات صنایع غذایی و دارویی مازندران را تدوین و مورد اقبال دستگاه‌های دولتی و خصوصی استان قرار گرفته است.

این فعال حوزه تولیدمواد غذایی با بیان اینکه امیدواریم تا تیرماه امسال بتوانیم نسبت به بروزرسانی اطلاعات صنایع غذایی و دارویی مازندران اقدام کنیم، افزود: بازارهای صنایع غذایی استان را قصد داریم امسال سازماندهی و ساماندهی کنیم.

خاتمی مقدم با اشاره به اینکه نظام توزیع صنایع غذایی کشور بیمار است و باید سخت افزار، نرم افزار و ساختار آن را بهسازی کنیم، گفت: برای ایجاد منافع بیشتر در زنجیره مصرف نیازمند ساماندهی نظام توزیع صنایع غذایی کشور هستیم.

وی با بیان اینکه بانک اطلاعاتی جامع از فروشگاه‌ها، عمده فروشی‌ها و مراکز پخش صنایع غذایی استان را تهیه می‌کنیم، افزود: از این طریق می‌خواهیم جغرافیای توزیع این مراکز را در استان شناسایی کنیم.

رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران با اشاره به اینکه روز جهانی غذا را همه ساله با حضور نهادهای تخصصی این حوزه برگزار کردیم، گفت: امسال برای نخستین بار در روز جهانی شیر اقدام به توزیع 20 تن شیر رایگان در بین مردم استان صورت دادیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در سال‌های اخیر مصرف لبنیات در استان و کشور پایین آمده است، افزود: سرانه مصرف لبنیات اکنون در استان بر اساس آمارهای غیررسمی از متوسط کشوری 10 درصد بالاتر است و به میزان70 کیلوگرم است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بانک اطلاعات صنایع غذایی مازندران تدوین شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات