سی‌ان‌ان: 96 سال پس از به رسمیت شناختن حق رای زنان، یک زن در آستانه ورود به کاخ سفید

در سال 1969، زمانی که کلینتون از دانشگاه فارغ التحصیل شد تنها 53 درصد از مردم آمریکا عنوان کردند از یک نامزد زن واجد شرایط برای ریاست جمهوری حمایت خواهند کرد. اکنون اما برای بسیاری از جمله زنان جوان، حداقل عادی شده است که یک زن میتواند رهبری یک کشور را برعهده بگیرد. به گزارش نامه نیوز، به نقل از سی ان ان، 96 سال پس از آنکه زنان توانستند حق رای را در امریکا کسب کنند، امروز یک زن یکی از شانس های ورود به کاخ سفید به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکاست.

هیلاری کلینتون، بانوی نخست سابق ، سناتور سابق و وزیر خارجه سابق آمریکا نخستین زنی است که توانست نظر اکثریت اعضای حزب دموکرات برای نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور کسب کند. وی توانست گام دیگری را در مسیری بردارد که به نظر غیرممکن می آمد.

کلینتون، اکنون نامزد احتمالی حزب دموکرات به شمار می رود و باید در انتخابات سراسری مقابل دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه قرار بگیرد، رقابتی که به عنوان رفراندوم برای حضور زنان در سیاست، کلیشه های جنسیتی در خصوص قدرت و زنان به عنوان یک جبهه در رای گیری محسوب می شود.

از سوی دیگر نظرسنجی ها نیز از تقسیم بندی رای گیری ها بر اساس جنسیت حکایت می کنند به گونه ای که زنان به کلینتون و مردان به ترامپ رای داده اند.

کلینتون شنبه شب در کالیفرنیا با بیان اینکه میدانم که هیچ گاه پیش از این کار را نکرده بودیم. ما هیچ گاه یک رئیس جمهور زن نداشتیم، گفت: به همین خاطر است که می خواهم بدانید که من 8 سال در مجلس سنا و در کمیته نظامی حضور داشتم. چهار سال به عنوان وزیر خارجه در دولت حضور داشتم ؛ من ساعت های زیادی را در اتاق موقعیت برای حل دشوارترین مشکلات پیش روی کشور صرف کردم. من میدانم که این شغل تا چه اندازه دشوار است و چه اندازه باید برای داشتن این شغل فروتنی داشته باشید و چگونه باید به افرادی گوش دهید که ایده های خوبی دارند.

در سال 1969، زمانی که کلینتون از دانشگاه فارغ التحصیل شد تنها 53 درصد از مردم آمریکا عنوان کردند از یک نامزد زن واجد شرایط برای ریاست جمهوری حمایت خواهند کرد. اکنون اما برای بسیاری از جمله زنان جوان، حداقل عادی شده است که یک زن میتواند رهبری یک کشور را برعهده بگیرد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سی‌ان‌ان: 96 سال پس از به رسمیت شناختن حق رای زنان، یک زن در آستانه ورود به کاخ سفید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات