کتاب «نباید از پاکستان غفلت کرد» منتشر شد

 به گزارش خبرگزاری مهر، «دنیل اس مارکی» محقق ارشد شورای روابط خارجی آمریکا (CFR) در کتاب خود تحت عنوان «نباید از پاکستان غفلت کرد» به بررسی رابطه غم انگیز و عذاب آور آمریکا و پاکستان می پردازد.

 وی در این کتاب مشکلات داخلی پاکستان را تهدیدی برای امنیت آمریکا و هم چنین صلح بین المللی می داند.

افزون بر این وی عنوان می کند که جمعیت به سرعت درحال رشد پاکستان، زرادخانه هسته ای و همچنین رابطه این کشور با چین و هند، آمریکا را به ترسیم نقشه استراتژیک جدید و روش های نو برای تعیین نقشه راه چند دهه آینده وادار می کند.

این کتاب همچنین به بررسی روند اصلی در حال جریان در جامعه پاکستان و تعیین نقشه راه آینده می پردازد و این نکته را بیان می کند که آغاز احساسات ضد آمریکایی پاکستان به فاصله سال های ۱۹۷۴ تا ۲۰۰۱ یعنی زمانی که واشنگتن سیاست های منطقه ای و استراتژیک خود را بعد از حمله ۱۱ سپامبر نسبت به پاکستان تغییر داد، شکل گرفت.

مارکی علاوه بر این به بررسی این موضوع می پردازد که چگونگی پویایی منطقه به خصوص ظهور چین، احتمالا شکل جدیدی را بر روابط پاکستان می دهد.

بنابراین وی با ارائه سه گزینه راهبردی برای آینده روابط پاکستان و آمریکا شامل: عایق دفاعی، همکاری های نظامی و همکاری های همه جانبه توضیح می دهد که چگونه می توان برای بدترین حالت آماده شد و بهترین هدف را انتخاب کرد و اشتباهات گذشته را نیز تکرار نکرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتاب «نباید از پاکستان غفلت کرد» منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات