خانه هنرمندان رنگ و بوی اسماء الحسنی گرفت

به گزارش مشرق، به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، دوازدهمین نمایشگاه سالانه پوستر اسماء الحسنی دوشنبه 17 خرداد در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

در دوازدهمین دوره نمایشگاه سالانه پوستر اسماء الحسنی، جواد پویان، احمدرضا دالوند، جلیل رسولی، سیدمحمد وحید موسوی جزایری و مسعود نجابتی به عنوان هیات داوران این دوره با بررسی دقیق آثار، راه یافتگان نهایی این دوره را انتخاب و برگزیدگان را مشخص کردند.

از مجموع آثار رسیده به این دوره از نمایشگاه یک‌هزار و 942 اثر از میان ۴۳۵ شرکت کننده است.

پس از داوری نهایی آثار، 56 اثر برگزیده در بخش نمایشگاهی انتخاب و 40 اثر در بخش جنبی برگزیده شدند.

در دوازدهمین دوره نمایشگاه سالانه پوستر اسماء الحسنی، بخش جنبی نمایشگاه توسط کانون هنری شیعی گردآوری شده است که مربوط به آثار قدما و طراحان معاصری است که بر اساس طراحی و طراحی کارهای قدیمی اثر خلق کرده اند.

در آغاز مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه سالانه پوستر اسماء الحسنی، استاد «مسعود نجابتی» با موضوع بررسی کارکردهای تصویر در نگارش اسماء برای مخاطبان به ایراد سخنرانی پرداخت.

بخش دیگری از صحبت‌های مسعود نجابتی به بررسی آثار دوره‌های گذشته اختصاص داشت. تجربه‌های حروف نگاری، خاصه اسماء الحسنی از حیث صورت و تجربه‌های گوناگون تصویری از منظر تحول، خیال و ادراک زیباشناسی بخش‌های مهمی از سخنرانی نجابتی بود.

در بخش دیگری از مراسم افتتاحیه، بیانیه هیات داوران توسط احمدرضا دالوند عضو هیات داوران قرائت شد و در بخش پایانی مراسم، برگزیدگان این دوره به انتخاب هیات داوران به شرح زیر معرفی شدند:

حسین چمن خواه: جایزه نقدی نفر اول (مبلغ ۵۰ میلیون ریال) به همراه دیپلم افتخار

حمیدرضا کشاورزی میاندشتی: جایزه نفر دوم (مبلغ ۳۰میلیون ریال) به همراه دیپلم افتخار

محمد ایمانی‌راد: جایزه نفر سوم (مبلغ ۲۰میلیون ریال) به همراه دیپلم افتخار

از پنج طراح دیگر در این دوره تقدیر شده و مبلغ پنجاه میلیون ریال به پنج طراح برگزیده نمایشگاه (هر هنرمند ده میلیون ریال) به همراه لوح تقدیر به هر یک از آنها اهداء شد: مهسا کیانی، رقیه باوفا، مائده داوود زاده، منصوره سادات موحد ابطحی و علیرضا بیت اللهی.

پس از اعلام برگزیدگان این دوره، دوازدهمین نمایشگاه سالانه پوستر اسماء الحسنی در نگارخانه‌های ممیز و زمستان خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.


[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خانه هنرمندان رنگ و بوی اسماء الحسنی گرفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات