فاضلاب‌ها در دریاچه ارومیه تخلیه می‌شود

به گزارش مشرق، موسوی سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی درخصوص تخلیه فاضلاب های تصفیه نشده ارومیه در بستر دریاچه ارومیه اظهار داشت:آلودگی آب استان آذربایجان غربی از یک سو و مشکل تصفیه خانه های فاضلاب مخصوصا شهرک های صنعتی  و انسانی از سوی دیگر مشکلاتی را در دراز مدت  برای ساکنان استان ،حیات وحش و دریاچه ارومیه ایجادخواهد کرد.
 
وی در خصوص تصفیه فاضلاب های شهرک صنعتی گفت :متاسفانه بهره برداری خوبی از فاضلاب های شهرک صنعتی ارومیه نمی شود ،طوریکه از 3 شهرک صنعتی تنها 2 مورد آن تصفیه خانه دارد که خروجی آن نیز مناسب و استاندارد نیست.
 
سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی درباره نحوه تصفیه فاضلاب های انسانی شهر ارومیه نیز اذعان داشت:از 95 هزار متر مکعب فاضلابی که هر روز داخل تصفیه خانه می شود تقریبا نصف آن تصفیه و مابقی پس زده می شود ،اما این بخش تصفیه شده نیز مجددا با بخش بای پس  مخلوط شده و به فاضلاب نامناسب و خارج از استاندارد شهرک های صنعتی اضافه و در نهایت در دریاچه ارومیه تخلیه می شود.
 
موسوی با تاکید بر اینکه این جریان مشکلاتی برای اهالی وبه نوعی حیات وحش منطقه ایجاد می کند افزود:کارگروههایی در استانداری برگزار شده تا به نوعی مودل سوم تصفیه خانه ارومیه احداث شود.
 
وی در خصوص اقدامات رفع مشکل تصفیه خانه شهرک های صنعتی بیان داشت:مشکل تصفیه خانه شهرک های صنعتی ،انتقال آن بوده و در هفته های آتی اقداماتی درباره بهره برداری کامل آن انجام خواهد پذیرفت.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فاضلاب‌ها در دریاچه ارومیه تخلیه می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات