پیشنهاد مسجد جامعی برای ایجاد موزه علوم ارتباطات


احمد مسجدجامعی پیشنهاد داد که موزه علوم ارتباطات با محوریت دکتر معتمدنژاد تاسیس شود.به گزارش خبرنگار شهری ایسنا احمد مسجدجامعی صبح امروز در اولین تهرانگردی خرداد ماهی خود مهمان اساتید ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی شد.وی با بیان اینکه در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی نتوانستند حاضر شوند، گفت: بر همین اساس در تهرانگردی امروز خود که مخصوص منطقه 22 بود به این دانشگاه آمدم.مسجدجامعی با اشاره به تندیس قلم زرین که در ورودی دانشکده علوم ارتباطات نصب شده است، گفت: پیشنهاد می‌شود دانشکده علوم ارتباطات با سازمان زیباسازی جلسه‌ای گذاشته و در مورد شکیل‌تر شدن این تندیس که نماد ورودی دانشگاه است همکاری شود.عضو شورای شهر تهران با اشاره به خدماتی که دکتر کاظم معتمدنژاد به جامعه ارتباطاتی کشور داشته‌اند، گفت: پیشنهاد می شود دانشگاه علامه موزه علوم ارتباطات با محوریت دکتر معتمدنژاد را ایجاد کند چرا که مجموعه‌هایی همچون مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی نیز می‌توانند در زیرمجموعه موزه قرار گیرند.وی با اشاره به یادداشت‌ها و کارهای عملی دکتر فرقانی که در بخش‌های گوناگون دانشگاه در معرض دید دانشجویان و عموم قرار داده شده است، گفت: این کار زیبایی است و می‌توان نقشه‌های این دانشکده که بنایش متعلق به سال 50 است را نیز جمع‌آوری کرد و در موزه این دانشکده در معرض دید عموم قرار داد.


از کشف درخت دایناسورها تا ایجاد موزه علوم ارتباطات
مسجدجامعی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه علامه به دلیل اینکه تنها دانشگاه علوم انسانی کشور است، از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار کرد: در سال‌هایی که در وزارت ارشاد بودم به همراه دکتر توفیقی وزیر وقت علوم، طرح ایجاد دانشگاه علوم ارتباطات را انجام دادیم و نهایتا سال گذشته این دانشگاه توانست دانشگاهی مجزا از علوم اجتماعی داشته باشد و عملا از سال گذشته ساختار مناسبی پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه بنای دانشگاه علامه مربوط به دهه 50 و بازی‌های المپیک است، گفت: در این دانشگاه تندیس استاد معتمدنژاد نیز باید نصب شود و حتی مسئولان دانشگاه پیشنهاد ایجاد خیابان مشاهیر را ارایه دادند تا به این ترتیب تندیس‌ اساتید بزرگ در این خیابان نصب شود.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه پیشنهاد شده موزه دانشگاه علوم ارتباطات نیز در این دانشگاه راه‌اندازی شود، افزود: اتاق دکتر معتمدنژاد برای ایجاد موزه پیشنهاد شده، اما این فضا کوچک است و مسئولان بخش دیگری در کنار مسجد را پیشنهاد داده‌اند. در کنار مسجد، گالری موزه پیش‌بینی شده که مجموعه آثار علامه طباطبایی، مشاهیر و اساتید دانشگاه علامه طباطبایی در آن به نمایش گذاشته شود.
مسجدجامعی با اشاره به پروژه ساخت مسجد دانشگاه علامه، گفت: در طراحی این مسجد دری به سمت بیرون تعبیه شده که اهالی نیز می‌توانند از این مسجد استفاده کنند، شهرداری نیز کمک‌هایی برای ساخت این مسجد داشته است.
وی با اشاره به ساخت کتابخانه عمومی در دانشگاه علامه طباطبایی، افزود: گنجایش مخزن این کتابخانه 400 هزار جلد پیش‌بینی شده که امیدواریم گنجانش مخزن به یک میلیون کتاب نیز برسد.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه دانشگاه علامه طباطبایی با تجمیع واحدهای خود توانسته قطب علمی منطقه 22 باشد، گفت: به دلیل وجود این دانشگاه، این منطقه به قطب ویژه در تهران بدل شده که یکی از سرمایه‌های این منطقه است.
مسجدجامعی با اشاره بازدیدش از خبرگزاری عطنا که خبرگزاری دانشگاه علامه طباطبایی است، گفت: مقصد بعدی تهران‌گردان خبرگزاری عطنا بود که امیدواریم به خبرگزاری تخصصی حوزه‌های علوم انسانی ارتقا یابد. هر چند که در حال حاضر تنها اخبار دانشگاه علامه را پوشش می‌دهد.
وی با بازدیدش از موسسه امید فردا که در زمینه بیماران اعصاب و روان و کارتن‌خواب‌ها فعالیت می‌کردند، گفت: امیدواریم این موسسه نیز موفق شود.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به سیستم آبیاری پارک چیتگر و خشک شدن درختان نیز گفت: ظاهرا اختلافی بین شهرداری و وزارت نیرو وجود دارد و هر از چند گاهی آب چیتگر قطع و وصل می شود که به درختان چیتگر که ریه‌های شهر تهران هستند، آسیب می‌رساند.
مسجدجامعی با بیان اینکه مدیریت شهری در شهر تهران هزینه‌های زیادی برای ایجاد پارک و حفظ درختان به دنبال دارد، گفت: امیدواریم مشکل آبیاری این پارک نیز حل شود.
وی در ادامه به بازدیدش از مدرسه اسب‌سواری اشاره کرد و افزود: این مدرسه در راستای عمومی کردن ورزش اسب‌سوارینقش بسزایی ایفا می‌کند و در کنار مجموعه امکانات تخصصی و امکاناتی که برای برگزاری مسابقات بین‌المللی فراهم کرده، توانسته ورزش اسب‌سوای را به صورت همگانی مورد توجه قرار دهد.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به بازدید دیگرش از باغ گیاه‌شناسی، گفت: این باغ بخش‌های متعددی دارد که همه نوع گیاه از مناطق مختلف جهان را در خود جای داده است.
مسجدجامعی با بیان اینکه درخت چنار، سرو و توت از درختان قالب شهر تهران محسوب می‌شوند، گفت: در این بازدید نظر کارشناسان بر این است که باید تهران به سمتی پیش رود که تاحد امکان از گونه‌های گیاهی استفاده کند که مصرف آب آنها کم است و از گیاهانی که آب زیادی مصرف می‌کنند، در فضای سبز استفاده نشود و به جای چمن به سمت استفاده از درخت و درختچه که آب کمتری مصرف می‌کنند، پیش رویم.
وی با اشاره به مشکل کم‌آبی که گریبان باغ گیاه‌شناسی را نیز گرفته است، گفت: در گذشته حقابه کرج در اختیار این باغ قرار داشت اما حالا مدتی است که این حقابه قطع شده و مسئولان باغ از چاه‌های عمیق استفاده می‌کنند، اما به دلیل گسترش ساخت و ساز در منطقه 22 این باغ دچار محدودیت و آلودگی آب شده است که باید راهکارهایی برای حفظ این باغ اندیشیده شود.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به لزوم همکاری سازمان‌ پارک‌های شهرداری تهران با مسئولان باغ گیاه‌شناسی، گفت: باغ گیاه‌شناسی از دهه 50 به صورت مستمر فعالیت داشته و تجربه‌های خوبی در زمینه گیاهان دارد که باید این همکاری‌ها افزایش یابد.
به گزارش ایسنا، مسجدجامعی در بازدید از باغ گیاه‌شناسی از درخت ژینگو که غذای دایناسورها بوده و به فسیل زنده معروف است نیز بازدید کرد.
مسجدجامعی در ادامه، مهمان خانواده شهید اکبر ملک‌شاهی، شهید مدافع حرم بود. خانواده وی تقاضایی مبنی بر نصب تصویر این شهید بر یکی از دیوارهای منطقه را داشتند که قرار شد این مشکل طی دو روز آتی رفع شود.
مسجدجامعی نیز در این خصوص گفت: در خصوص نامگذاری خیابان یا معبری به نام این شهید باید این موضوع در کمیسیون نامگذاری مطرح شود.قومیان، قایم مقام شهردار منطقه 22 نیز که در این برنامه تهرانگردان را همراهی می‌کرد با بیان اینکه باغ گیاه‌شناسی یکی از جاذبه‌های ملی تهران است، گفت: شهرداری تهران به باغ ملی توجه ویژه دارد.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشنهاد مسجد جامعی برای ایجاد موزه علوم ارتباطات» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات