افزودن حجاب به لباس پلیس زن اسکاتلند

به گزارش «شیعه نیوز»، پلیس اسکاتلند به منظور جذب زنان مسلمان به استخدام در این اداره حجاب اسلامی را به یونیفرم نیروهای پلیس اضافه کرد. پلیس اسکاتلند قرار است به منظور تشویق زنان مسلمان برای پیوستن به این نیرو و بهتر کردن روابط اقلیت‌های قومی در این کشور، حجاب را به عنوان بخشی از لباس فرم این سازمان معرفی کند.

در این راستا پلیس اسکاتلند در یک جلسه توجیهی با نیروهای پلیس اعلام کرد که نیاز به استخدام حداقل 650 اقلیت قومی دارد تا این سازمان منعکس کننده 4 درصدی افراد با پس زمینه‌های سیاه و سفید و آسیایی در جامعه باشد، و با آمار کنونی چنین نتیجه‌ای غیرقابل حصول به نظر می‌رسد. در نتیجه به منظور افزایش افسران مسلمان زن قرار است تا حجاب اسلامی و روسری به عنوان یک شیوه آزمایش شده بکار گرفته و جزء استانداردهای لباس فرم زنان پلیس مسلمان درنظر گرفته شود.

هرچند تا کنون افسران زن ممنوعیتی در پوشیدن حجاب نداشته‌اند اما نیازمند اجازه نیروهای ارشد بود که با تصویب  قانون جدید هیچ اجازه‌ای برای پوشیدن حجاب نیاز نخواهد بود.

پیتر بلر سرپرست مدیریت منابع در نیروی پلیس نیز گفت: پلیس اسکاتلند متعهد به کار کردن با جامعه است و باید گروه‌ها و اقلیت‌ها نیز بتوانند این اداره را به عنوان مکانی برای داشتن شغل در نظر داشته باشند. بخشی از این مسئله شامل برداشتن موانع غیرضروری از جمله ملاحظات درباره لباس فرم افسران است. در نتیجه اقداماتی در رابطه با ایجاد یک یونیفرم محجبه انجام شده است.

چنین حجابی در کشورهای سرتاسر جهان استفاده شده و پلیس اسکاتلند نیز مشتاق است این عمل خوب را تکرار کند.

در این میان با انجمن مسلمانان پلیس اسکاتلند مشورت شده و "بشیر" مدیر این انجمن با بیان اینکه این اقدام حرکتی در جهت درست است گفت: این عملکردی سازنده از جانب پلیس اسکاتلند است که می‌خواهد فراگیر باشد و انجمن ما کاملا پشتیبان این حرکت است.

برایان دوچرتی، رئیس فدراسیون پلیس اسکاتلند نیز اضافه کرد: هرچه بتواند به افزایش تنوع جمعیتی در این اداره کمک کند مورد استقبال ماست و ما فکر نمی‌کنیم که کسی با این مسئله مشکلی داشته باشد.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزودن حجاب به لباس پلیس زن اسکاتلند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات