زیرساخت های گردشگری در 500 روستای کشور فراهم می شود

محمدعلی فیاضی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا در بوشهر افزود: با توجه به تنوع زیستی و گیاهی روستاها برای جذب گردشگر امسال 75 روستا در اولویت تامین زیرساخت ها قرار دارند.
وی یادآورشد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از محورهای مهم در اقتصاد مقاومتی ازسوی رهبر معظم انقلاب معرفی شد و ستاد اقتصاد مقاومتی هشت طرح برای این سازمان تعریف کرد که توسعه گردشگری روستایی یکی از آنهاست و مابقی به حوزه های دیگر این سازمان ارتباط دارد.
وی با اشاره به اهمیت اقامتگاه های بوم گردی اظهار کرد: در 2 سال گذشته دستورالعمل اقامتگاه های بوم گردی در مناطق روستایی با هدف صیانت از محیط طبیعی، حفظ معماری و احیای ظرفیت های تنوع فرهنگی تهیه و ابلاغ شد.
وی اظهار کرد: با ایجاد اقامتگاه های بوم گردی زمینه ماندگاری گردشگر در مناطق مختلف کشور فراهم می شود.
فیاضی گفت: در این اقامتگاه ها افراد با لباس محلی منطقه خود از گردشگران پذیرایی و غذاهای محلی و صنایع دستی مربوط به آن منطقه ارائه می شود.
وی بیان کرد: اقامتگاه های بوم گردی بدون داشتن دفتر خدمات سفر می توانند فضای پیرامونی خود را در معرض دید گردشگران قرار دهند.
مدیرکل همکاری و توافق های ملی گردشگری و دبیر کمیته ملی طبیعت گردی کشور گفت: در زمان حاضر242 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای کشور راه اندازی شده است و قراراست تا پایان برنامه ششم این تعداد به دو هزار اقامتگاه افزایش یابد.
وی تاکید کرد: با راه اندازی این اقامتگاه ها زمینه توانمندسازی جوامع محلی فراهم و بسیاری از صنایع دستی مناطق احیا و افزایش زمینه توسعه اشتغال و توزیع ثروت فراهم می شود.
فیاضی اظهارکرد: از دو هزار جاذبه طبیعی کشور براساس سند ملی طبیعت گردی که شامل گردشگاه ها، مناطق حفاظت شده، آبشارها، کوه ها، چشمه ها، مناطق بیابانی، کویری، سواحل، جنگل و مرتع براساس اقلیم های مختلف، 199جاذبه گردشگاهی مربوط به استان بوشهر است.
وی گفت: براین اساس چهار محور اصلی و شش محور فرعی در این استان بعنوان زیربنای توسعه گردشگری شناسایی شده است.
فیاضی اظهارکرد: براساس دستور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بنا داریم سند ملی طبیعت گردی کشور با مشارکت استانها به روز رسانی شود و بر این اساس ظرفیت های طبیعی هر منطقه شناسایی و زمینه توسعه این ظرفیت ها مشخص شود.
وی گفت: کمیته ملی طبیعت گردی از ظرفیت های مناسب در حوزه طبیعی است که این کمیته از سازمان های حفاظت محیط زیست، جنگلها و مراتع ومیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکیل و براساس نشست های کارشناسی دستورالعمل ورود سرمایه گذاربه مناطق طبیعی مصوب شده است.
فیاضی اظهارکرد: با توجه به اینکه بیشترعرصه های طبیعی دراختیار سازمان های حفاظت محیط زیست یا جنگل ها و مراتع است با این دستورالعمل که به تائید سازمان های عضو این کمیته رسیده است در آینده نزدیک شاهد ایجاد توسعه گردشگری پایدار در مناطق طبیعی کشور خواهیم بود.
6047/6043/ 1257

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زیرساخت های گردشگری در 500 روستای کشور فراهم می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات