فراخوان جایزه کتاب «مرآت» منتشر شد

به گزارش خبرنگار حوزه کتاب و ادبیات ایرنا، دبیرخانه دائمی جایزه و نمایشگاه کتاب «مرآت» در دومین سال فعالیت خود، بمنظور تبیین، تعمیق و ترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان و ناشران دعوت کرد کتاب‌های منتشر شده‌ خود با موضوع مردم‌سالاری دینی را به دبیرخانه این جایزه ارسال کنند.
در ادامه این فراخوان از آن دسته از فعالان حوزه نشر که نتوانستند آثار خود با موضوع سبک زندگی اسلامی و ایرانی را در نخستین جایزه و نمایشگاه کتاب «مرآت» شرکت دهند، خواسته شده تا آثار قلمی و مکتوب خود با موضوع سبک زندگی را تا مهلت‌ تعیین‌ شده‌ به ‌این ‌دبیرخانه‌ ارسال کنند.
آثار ارسالی می‌تواند بصورت مجلد مکتوب یا الکترونیکی بوده و الزامی برای چاپ اول بودن آثار نیست.
علاقه‌مندان برای ارسال آثار خود می‌توانند تا 30 مهر ماه به دبیرخانه جایزه مرآت به نشانی تهران خیابان‌ مطهری ‌خیابان ‌سهروردی ‌جنوبی ‌پلاک ‌88‌ واحد ‌5 ارسال‌ کنند.

** انتشار دو اثر جدید
کتابهای «ولایت در قرآن» و «الزامات حقوقی تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی» به بازار نشر عرضه شد.
«ولایت در قرآن» گزیده‌ای از بخش چهارم کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن است.
هدف از تدوین این اثر، کاهش حجم و افزایش جذابیت ظاهری محتوای جلسات سخنرانی رهبر انقلاب در 142 صفحه است.
این کتاب در شش بخش با عنوان‌های معنای ولایت، تبیین قرآنی ابعاد سه گانه ولایت، خصوصیات جامعه و انسان ولایتمدار، ولی جامعه اسلامی، طاغوت و معنای آن و سوالات به تبیین مباحث عمیق رهبر انقلاب درباره تذکرات و مباحث ولایت در قرآن براساس روشی نو پرداخته است.
کتاب «الزامات حقوقی تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی» نیز گفتارهایی درباره تحقق اقتصاد مقاومتی به قلم علی بهادری و علی فتاحی زفرقندی است.
چهارچوب مفهومی، ماهیت و جایگاه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و اصول و شاخصه‌های سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی سه بخش کتاب حاضر را شامل می‌شوند.
در بخشی از این کتاب آمده است: مفهوم اقتصاد مقاومتی در ادبیات علمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگوی بومی و علمی که برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی و متناسب با وضعیت امروز و فردای جمهوری اسلامی ایران می‌باشد، برای اولین ‌بار در سال 1386 و به وسیله رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد استفاده قرار گرفت.
فراهنگ ** 9022 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فراخوان جایزه کتاب «مرآت» منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات